ВОЄННИЙ СТАН

Первоцвіти

Перші квіти після тривалої зими приносять величезну втіху для душі.
Прогулянка до лісу ранньої весни – просто спокуса.
Руки так і тягнуться до квітів….Але не поспішайте рвати це чудо!

        Рослини, які цвітуть навесні, завжди привертають до себе увагу своєю красою і тим , що це перші розквітлі рослини після довгої зими. Прикро, що на вулицях, ринках та трасах з’являються продавці червонокнижних весняних квітів. Люди добре знають якої шкоди завдають природі, але з року в рік цим займаються і, що найсумніше, вчать цьому своїх дітей.

Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж пошкоджують сусідні квіти, ламаються стебла та бруньки. Масовий збір  первоцвітів знижує чисельність їх популяцій. Ці  рослини знаходяться на межі зникнення, більшість з них занесена до Червоної книги України.

Щоб зберегти їх від цілковитого винищення, необхідно не допускати масового викопування цибулин і зривання рослин на  букети.

Згідно чинного законодавства, здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин громадяни порушують закони України «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Червону Книгу України». Відповідальність  за порушення законодавства  у сфері  охорони, використання  та відтворення  рідкісних  і таких, що перебувають під загрозою зникнення, занесених до Червонокнижних тягне за собою  накладення штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і  на посадових осіб – від тридцяти до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

З метою збереження ранньоквітучих видів рослин кожного року в області проводиться екологічна акція «Первоцвіт», яка спрямована привернути увагу громадськості до проблеми охорони ранньоквітучих рослин і спрямувати учнів, молодь, пересічних громадян на практичній дії щодо захисту первоцвітів. Важливою складовою акції є пропаганда  відмови від купівлі первоцвітів.

Збираючи та продаючи  первоцвіти, ми знищуємо їх, а купуючи – допомагаємо знищувати. Всі вони потребують нашого захисту.

Запрошуємо всіх небайдужих  прислухатися   до порад, а ще краще – до свого розуму і совісті.

«Збережемо красу, і ця краса здивує ще не раз», – говорить народна мудрість. 

 

Земельно-екологічний відділ міської ради

Попередній «Руханка» у місті Бурштин

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено