Павло Розенко: Програма житлових субсидій стала максимально наближеною до людей

Павло Розенко: Програма житлових субсидій стала максимально наближеною до людей

Міністерство соціальної політики України підбило перші підсумки роботи нової системи житлових субсидій і внесло на розгляд Уряду проект постанови, яка суттєво коригує принципи надання громадянам субсидій.

Поточного тижня постанову за №475 було ухвалено Кабінетом Міністрів. Найближчим часом вона має бути опублікована і набуде чинності. Про це на брифінгу у Будинку Уряду повідомив Міністр соцполітикиПавло Розенко.

«Ухвалення постанови – це великий крок назустріч інтересам людей», – зазначив Розенко.

«Перша і, мабуть, головна новація полягає в тому, що у новій формі декларації людям вже не потрібно вказувати дані про розмір їхніх доходів, – сказав Міністр. – Завдяки налагодженій за два місяці роботи нової системи субсидій співпраці з Державною фіскальною службою і Пенсійним фондом місцеві органи влади можуть отримувати дані про доходи людини безпосередньо у податківців і Пенсійного фонду».

Від початку дії нової постанови українці вказуватимуть у деклараціях лише вид отримуваного ними доходу і джерело (установу, підприємство чи організацію), з якого отримані кошти.

Зазначена ініціатива запроваджена через те, продовжив Міністр, що «суспільство виявилося неготовим правильно декларувати свої доходи. Заповнюючи декларації, люди припускаються численних помилок».

Важливим наслідком нововведення Павло Розенко назвав «відмову від штрафних санкцій за допущені громадянами помилки».

Згідно із зазначеною постановою, до сукупного доходу громадян не включатимуться окремі види доходів: благодійна допомога, одноразова допомога від держави та органів місцевої влади (виплати інвалідам, ветеранам до 5 травня, сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції, матерям-героїням, допомога на поховання), грошове забезпечення військовослужбовців, які беруть участь у АТО та деякі інші види доходів.

«Постанова відкриває можливість призначати субсидію на основі вказаних людиною доходів не за календарний рік, як це було досі, а за попередні три місяці, – продовжив Павло Розенко. – Це крок до більшої оперативності у визначенні розміру субсидії на основі актуальних доходів громадян. Більше того – пенсіонери отримують змогу отримати субсидію на підставі врахування їхніх даних за останній місяць».

«Врегульоване питання надання субсидій фізичним особам – підприємцям, – поінформував Міністр. – Для платників єдиного податку І групи встановлено мінімальний дохід, що враховується при обчисленні субсидії, у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних. Для ІІ і ІІІ груп мінімальний дохід встановлено в розмірі відповідно двох і трьох прожиткових мінімумів для працездатних громадян».

Ще одна новація: у разі смерті власника житла субсидію можна призначити на одну дієздатну особу, яка зареєстрована у житловому приміщенні.

«Принципово важливим ми вважаємо надання права місцевій владі призначати субсидії, вирішуючи спірні питання на користь громадянина, –  заявив Павло Розенко. – Адже кожну конкретну життєву ситуацію передбачити в законодавстві неможливо”. Принагідно Міністр закликав місцеві органи влади максимально ухвалювати рішення на користь людей.

Нарешті, зазначеною постановою надано право управлінням соціального захисту, якщо у встановлений 5-денний термін вони не отримали необхідну інформацію від органів влади, призначати субсидію на ту кількість зареєстрованих осіб, яка вказана самим громадянином у декларації.

Як заявив Павло Розенко, до 1 вересня кожна родина повторно отримає через «Укрпошту» бланки заяви і оновленої декларації, які слід подавати для оформлення житлової субсидії. Разом з тим  можна використовувати і чинні на сьогодні бланки цих документів.

Говорячи про статистичний вимір роботи нової програми субсидій, Павло Розенко поінформував, що на сьогодні на розгляді місцевих органів влади перебуває близько 2 млн. 200 тис. заяв на отримання субсидії. 1,5 мільйона звернень вже задоволено, решта опрацьовуються. «Ми досягли мізерного відсотку відмов, – акцентував Міністр. – Відмовляємо 3 відсоткам громадян, тоді як рік тому цей показник сягав 40-50 відсотків».

Підсумовуючи, Міністр  соцполітики рекомендував громадянам звертатися по житлові субсидії, наголосивши на високих шансах отримати позитивне рішення, а також на тому, що ця програма вигідніша для людей, ніж пільги на комунальні та інші послуги.

Джерело

Опубліковано: 14.07.2015 

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено