ВОЄННИЙ СТАН

Патронат над дитиною

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/ законними представниками, надання її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю, відповідно до найкращих інтересів дитини.
Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.
Кандидат у патронатні вихователі подає до соціального закладу за місцем проживання такідокументи:
-заяву;
-копіюпаспорта України;
-копію трудової книжки (при наявності);
– висновки про стан здоров я кандидата у патронатні вихователі та осіб, які проживають разом з ним, складені за формою згідно з додатком 5 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866;
– довідку про відсутність судимості, в тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку і проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі;
– копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
– письмова згода на влаштування дитини в сім’ю кандидата у патронатні вихователі усіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, в тому числі дітей, які досягли віку та рівня розвитку, що можуть її висловити.
Кандидат у патронатні вихователі, який пройшов первинний відбір, разом з повнолітнім членом своєї сім’ї, що братиме участь у наданні послуги патронату над дитиною за клопотанням соціального закладу проходить обов’язкове навчання за програмою, затвердженою Мінсоцполітики.
За результатами навчання регіональний центр видає кандидатові у патронатні вихователі та членові його сім’ї довідку про проходження навчання та у разі його успішного проходження-рекомендацію про можливість надання послуги з патронату над дитиною.
Орган опіки та піклування протягом місяця у разі наявності рекомендації про можливість надання послуги з патронату над дитиною укладає з кандидатом у патронатні вихователі договір про надання послуги з патронату над дитиною.
Обов’язки, права та відповідальність патронатного вихователя під час перебування дитини у його сім ї визначається договором про патронат над дитиною, типова форма якого затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року № 148.
Термін перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців, в окремих випадках – до 6 місяців.
Як оплачуються дані послуги?
На утримання кожної дитини, влаштованої у сім’ю патронатного вихователя, виплачується щомісячна соціальна допомога. Розмір соціальної допомоги становить два з половиною прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на місяць:
– для дітей віком до 6 років: з 01 грудня 2020 р-4802 грн, з 01 липня 2021 р. – 5032 грн;
– для дітей віком від 6 до 18 років: з 01 грудня 2020 р-5987 грн, з 01 липня 2021 рік – 6275 грн.
Соціальна допомога виплачується на кожну дитину, влаштовану в сім’ю патронатного вихователя.
Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною здійснюється шляхом виплати патронатним вихователям грошового забезпечення. Розмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. З 01 грудня 2020 р. -11350 грн, з 01 липня.2021 р.-11895 грн.
Якщо в сім’ї патронатного вихователя перебуває дитина віком до одного року, дитина з інвалідністю, та одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більш як на 50 відсотків.

 

Попередній Про призначення житлової субсидії з травня 2021 року

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено