Олег Наливайко: Держкомтелерадіо підтримує законопроект про квотування україномовного контенту в радіоефірі

Олег Наливайко: Держкомтелерадіо підтримує законопроект про квотування україномовного контенту в радіоефірі

news-imageГолова Держкомтелерадіо Олег Наливайко взяв участь у нараді з питань запровадження механізмів збільшення частки пісень українською мовою в радіоефірі, яка відбулась 24 березня у Будинку звукозапису Українського радіо під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури В’ячеслава Кириленка.

«Держкомтелерадіо підтримує проект про квотування україномовного контенту в радіоефірі», – заявив Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко виданню Детектор медіа, коментуючи підсумки наради. На його думку, законодавча та виконавча гілки влади разом з медіаспільнотою поступово наближають законодавство в сфері засобів масової інформації до європейських стандартів. «Я пригадую, як в 2006 році Нацрада зібрала керівників великихмедіагруп для обговорення змін до Закону «Про телебачення і радіомовлення» в частині запровадження 50% квоти для української музики, – зазначив Олег Наливайко. – Була дуже запекла дискусія, але бізнес підтримав захисні кроки держави. Почалось поступово збільшення в ефірі радіостанцій української музики і зараз абсолютно всі погоджуються, що це був правильний крок. Пройшло 10 років, ми живемо в іншій країні, країні, у якій відбулась Революція Гідності, країні, проти якої здійснюється військова агресія. Тому, напевно, Гімн України єнайрейтинговішим музичним твором. Ми повинні реагувати на ці виклики, на запит україномовності».

 Голова Держкомтелерадіо вважає, що після першого читання проекту закону треба направити його на експертизу в Раду Європи і в цілому затвердити з її зауваженнями та побажаннями. «Якщо згадати європейський досвід, то у Польщі діє 33% квота контенту польською мовою, у Франції 40%», – зауважив він.

На думку Олега Наливайка, абсолютно прийнятною є вимога того, щоб українські пісні звучали рівномірно, протягом усього ефірного часу, а не вночі, як сьогодні чинять радіостанції, щоб формально виконати квоти.

Голова Держкомтелерадіо вважає, що квотування повинно стати фактором стимулювання розвитку галузі, оскільки підштовхують індустрію вкладати гроші в якісний продукт українською мовою.  «Під це повинна бути розроблена спеціальна урядова програма з відповідним фінансуванням. Уряд має інвестувати в розвиток молоді таланти, дбати про захист авторських прав, щоб музин акти мали можливість капіталізувати власні твори, надавати ліцензійні пільги», – сказав Олег Наливайко.

Нагадаємо, законопроектом №3822 пропонується встановити для радіоринкуквоти не лише музичних творів українських авторів і виконавців, а й пісень українською мовою, що дозволить збільшити в радіоефірі до майже 37% квоту пісень українською мовою.

За результатами наради у Будинку звукозапису Українського радіо більшість присутніх – керівники провідних радіоорганізацій, виконавці, представники громадських організацій – підтримали законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)» (реєстр. № 3822), зареєстрований народними депутатами України Олегом Медуницею, ІгоремАртюшенком, Іваном Крульком, Олегом Ляшком.

Також було вирішено створити робочу групу за участю відомих українських виконавців, представників провідних українських радіоорганізацій та громадськості з метою напрацювання додаткових пропозицій щодо підтримки та просування в радіоефірі україномовного музичного контенту.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Опубліковано 28.03.2016 року

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено