ВОЄННИЙ СТАН

Офіційне працевлаштування – запорука соціального захисту

Офіційне працевлаштування – запорука соціального захисту

Легалізація заробітної плати залишається одним із найактуальніших питань сьогодення.       Найважливішими складовими соціально-трудових відносин є порядок працевлаштування, оплата праці, режим, умови праці тощо.
Криза СOVID-19 оголила  вразливість людей, які заробляють засоби для існування неформально  і служить нагадуванням про необхідність переходу від неформальної до формальної зайнятості.
Натомість, працівники, трудові відносини з якими оформлені відповідно до чинного законодавства мають гарантії у таких випадках, та є більш захищеними.

Вони мають  на :
– гарантований розмір заробітної плати;
– соціальні гарантії, передбачені для працівника;
–  на відпустку, в тому числі, і на відпустку в зв’язку з вагітністю, пологами і для догляду за дитиною;
–  на оплату листка тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною;
–  на охорону праці та соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві.
Серед негативних наслідків «тіньової» зайнятості є  такі, що стосуються суспільної небезпеки: нелегальна зайнятість сприяє поширенню захворювань (харчові отруєння тощо), підвищенню рівня аварійності на дорогах, зростанню ризику виникнення нещасних випадків на виробництві, адже з офіційно неоформленим працівником не проводиться навчання з техніки безпеки, охорони праці.
Роботодавець, який використовує повністю задекларовану працю, також має цілий ряд переваг, зокрема центрами зайнятості надається допомога по частковому безробіттю застрахованим особам у разі втрати ними  частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення робочого часу у зв’язку із зупиненням(скороченням ) діяльності через проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню корона вірусної хвороби
Відділ соціального захисту населення  в черговий раз звертає увагу роботодавців  на недопущення використання не задекларованої праці.
Шановні роботодавці! Подбайте про своїх працівників та про їхнє майбутнє!!!
Закликаємо вас зробити крок назустріч суспільству – легалізувати зайнятість населення та відмовитись від виплати зарплати «в конвертах». Це дозволить громадянам зняти соціальну напругу та отримати реальну соціальну підтримку.

 

Попередній Мінсоцполітики розпочинає реалізацію пілотного проекту по монетизації одноразової натуральної допомоги „пакунок малюка”

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено