ВОЄННИЙ СТАН

Обговорено можливості профілактики та попередження наслідків стихії на Прикарпатті

Обговорено можливості профілактики та попередження наслідків стихії на Прикарпатті

news-image
Сьогодні під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Марії Савки відбулося чергове засідання обласної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яку відвідав перший заступник міського голови Володимир Гулик. Зазначимо, що у зв’язку зі складними погодними умовами, це четверте засідання, яке проводять впродовж місяця. Адже, за словами Марії Савки, першочерговим завданням, яке ставить перед собою влада області, є дії, які зможуть звести до мінімуму негативні наслідки довготривалих опадів.

«Починаючи з кінця минулого місяця та впродовж липня на Прикарпатті, як і на більшій території України, випала велика кількість опадів, що у свою чергу привело до підвищення рівнів води у річках, і, як наслідок, маємо пошкоджені мости. Проте, найбільше лихо, яке завдала стихія – зараження питної води. Тому, прошу мобілізувати всі сили відповідних державних служб, щоб і надалі показувати високий професіоналізм та відповідальність за свою роботу під час негоди», – зазначила Марія Савка.

Посадовець висловила слова подяки працівникам служб з надзвичайних ситуацій та водникам області, завдяки яким ситуація на Прикарпатті залишається стабільною.

Своєю чергою начальник відділу економіки природоохоронної діяльності, екологічного моніторингу, зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації управління екології та природних ресурсів ОДА Петро Кульба доповів присутнім про стан техногенно-екологічної ситуації та території Калуського гірничопромислового району.

Головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я ОДА з педіатрії Лідія Сенюта навела статистичні дані, згідно з якими, на території Калуського району впродовж останніх років почастішали випадки захворюваності населення на хвороби органів дихання та травлення, а також негативний вплив навколишнього середовища позначився на репродуктивних процесах – все частіше фіксуються випадки патології вагітності, що є неабияким сигналом до рішучих дій.

Було вирішено звернутися з клопотанням до Кабінету міністрів України щодо створення Державної робочої групи у складі науковців, відповідних фахівців та представників центральних органів влади для вивчення ситуації, яка скалася у районі.

Про технічну інвентаризацію захисних споруд цивільного захисту та стан їх готовності до використання присутніх поінформував начальник управління з питань цивільного захисту ОДА Володимир Стебницький, який зазначив, що в області проведено інвентаризацію 70 відсотків захисних споруд. Як наголосив посадовець, Рогатинський та Тлумацький райони уже завершили цей процес.

Про стан впровадження систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення на об’єктах підвищеної небезпеки поінформував провідний інспектор сектору техногенної безпеки відділу запобігання НС управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області Олександр Галянтний.

Також присутні обговорили стан матеріальних резервів для запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та стан підготовки органів виконавчої влади і місцевого самоврядування до контрольної перевірки виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної і пожежної безпеки, цивільного захисту та діяльності аварійно-рятувальних служб, яка буде проводитись ДСНС України у листопаді 2018 року. Йшлося під час засідання й про надання експертного висновку щодо рівня надзвичайної ситуації, яка мала місце на території області 27-30 липня 2018 року.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

Попередній Рішення 58 позачергової сесії сьомого скликання від 31.07.2018 року

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено