ОБЕРЕЖНО – ЗМІЇ!

08c5b82d34008e359ca8170a7137ecb81Щойно настало тепло, як на Прикарпатті активізувалися змії. Уже маємо десяток випадків з початку року, коли плазуни вкусили людей.

Як відомо, в лісах Прикарпаття  найчастіше зустрічається  лісова гадюка. Натрапити на небезпечних плазунів можна в лісових хащах, але трапляються випадки, коли змію можна побачити і на власному подвір’ї.

Гадюка ні за яких обставин не нападе першою. Зазвичай вони втікають від людей, почувши кроки, стукіт, голоси, одразу ж ховаються в нори або відповзають подалі. Але в спеку їхні відчуття притуплюються, плазуни стають лінивими та малорухливими, а тому люди можуть легко на них наступити.

Шановні бурштинці та жителі села Вигівка! Будьте дуже пильними та, для профілактики укусів змій, застосовуйте найпростіші запобіжні заходи:

  • йдучи до лісу, одягати щільні штани, котрі заправляти у високе взуття;
  • будьте особливо уважні перед тим, як ступати у зарослі ями;
  • збираючи гриби чи ягоди, користуйтесь палицею, щоб перевіряти зарості;
  • не намагайтеся впіймати гадюку або іншу невідому змію;
  • при ночівлі в полі, лісі уникайте розташовуватися біля колоній мишей-полівок та інших гризунів, опливших брустверів окопів, хащ чагарнику, трухлявих пеньків, дерев з дуплами, біля входу до нори або печери, тобто улюблених місць полювання гадюк;
  • щільно закривайте вхід до намету, щоб змія не могла туди заповзти;
  • переміщуючись лісом, полем в темний час доби, користуйтесь ліхтарем. Світло відлякує змій і допомагає Вам їх виявити на Вашому шляху;
  • вирушаючи на сімейний пікнік, риболовлю, збір грибів чи ягід, не полінуйтесь провести бесіду з дітьми.

Якщо ж Ви все-таки зустрілися зі змією рекомендовані дії після укусу в польових умовах:

Протягом 5-10 хвилин, закусивши зубами шкіру, енергійно відсмоктувати отруту з ранок, спльовуючи кров. Рот при цьому бажано періодично прополіскувати водою. Якщо до цього заходу вдатися не пізніше 3-5 хвилин з моменту укусу то цим вдається видалити до 40% отрути, яка не встигла потрапити в кровотік (в ротовій порожнині не повинно бути саден, ранок та каріозних зубів). Після продезинфікувати ранки (йодом, одеколоном, горілкою і т.п.).

Далі хворого обовязково доставити в найближчий лікувальний заклад, де йому нададуть кваліфіковану медичну допомогу і введуть протиправцеву сироватку.

За допомогою звертаймось по номеру 103.

zmii

 

 

Опубліковано 27.06.2017 року

 

 

Попередній Рішення 34 сесії сьомого скликання від 29.06.2017 року

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

Понеділок – четвер: 08:00 – 17:15
П’ятниця: 08:00 – 16:00
Обідня перерва: 12:00 – 13:00
Субота – неділя: вихідний

В розробці

Бурштинська міська рада © 2021. Всі права захищено