Обережно грип!!!

Щорічно від грипу  у нашій країні страждає близько 10%  людей. Основна частина хворих – це діти , бо саме дитячі навчальні або дошкільні установи, а також різноманітні секції та гуртки є ідеальним місцем для розповсюдження вірусу; а також особи у яких зменшена опірність організму.

Вірус грипу поширюється повітряно-крапельним шляхом при кашлі або чханні зараженої людини.

Віруси грипу поділяються на 3 категорії: А,В,С. Тип А зазвичай є причиною сезонних епідемій. Ці віруси змінюються кожні кілька років, тож людський організм не може розвинути повний імунітет до вірусів типу А. Тип В – менш поширена форма захворювання, яка також може стати причиною спалаху грипу кожні 3-5 років. Грип типу С,викликає менш серйозні симптоми і зустрічається значно рідше.

Якщо навчитися відрізняти ГРВІ від грипу, то завжди можна тримати ситуацію під контролем і уберегти себе від серйозних проблем зі здоров»ям.

Різниця між грипом та ГРВІ полягає у наступному:

-Початок захворювання при ГРВІ – поступовий, при грипі – завжди бурхливий;

-Лихоманка. Застуда характеризується незначним підвищенням температури тіла (рідко вище 38,50  С). Різке наростання лихоманки протягом кількох годин до 39-40 С та збереження її протягом 3-4 днів – притаманне грипу.

– Симптоми інтоксикації. Якщо у Вас збережена працездатність і практично немає симптомів інтоксикації: ознобу, рясного потовиділення, сильного головного болю в лобно- скроневій ділянці, болю при русі очних яблук, світлобоязні, запаморочення, ломоти в мязах і суглобах – це швидше за все не грип.

-Нежить і закладеність носа – візитна картка ГРВІ. При грипі зазвичай не буває сильного нежитю. Для нього більш характерна невелика закладеність носа з другого дня хвороби.

-Біль і почервоніння горла майже завжди супроводжують застуду і не завжди грип.

-Кашель, відчуття дискомфорту у грудях у випадку ГРВІ виявляються з самого початку захворювання і носять слабо або помірно виражений характер. При грипі зазвичай виникає болісний кашель і біль за грудиною по ходу трахеї на 2-гу добу хвороби.

-Чхання часто зустрічається при застуді і рідко при грипі.

-Почервоніння очей при ГРВІ буває рідко ( частіше при нашаруванні мікробної інфекції) і досить часто при грипі.

Найпоширеніші ускладнення, що виникають після грипу- пов’язані з дихальними шляхами. Найпоширеніші з них – легенева пневмонія. Зазвичай при пневмонії спостерігається повторне підвищення температури тіла до 38-39 С, біль в легенях, кашель. Менш небезпечними, але також неприємними ускладненнями  можуть стати риніти, синусити, трахеїти. Також нерідко виникають ураження нервової системи, у тому числі запалення головного і спинного  мозку, серед них виділяють арахноїдит, менінгіт і енцефаліт.

Для того, щоб уберегти себе від цього захворювання і уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, радимо дотримуватися наступних порад:

  • Одягатися відповідно до погоди не переохолоджуватися;
  • Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми – для підвищення опірної здатності організму;
  • Уникати по можливості масового скупчення людей, особливо це актуально під час сезону грипу чи епідемій;
  • Користуватися при необхідності одноразовими масками. Слід користуватися маскою при догляді за інфекційним хворим чи  при спілкуванні з ним;
  • Регулярно провітрювати приміщення і проводити вологе прибирання;
  • Дотримуватись елементарних правил особистої гігієни – мати чисті руки. Інфекція потрапляє в організм через рот, ніс, слизові оболонки яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви торкаєтесь грошей чи тримаєтесь за поручні в громадському транспорті, на яких віруси і бактерії зберігаються в активному стані кілька годин. Тому необхідно часто мити руки з милом;
  • Прикривати ніс та рот хустинкою коли кашляєте та чхаєте.

Найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу є проведення щорічної вакцинації. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною та ефективною.

На підставі  загальних результатів вивчення циркулюючих штамів вірусів грипу ВООЗ рекомендувала  для виробників включити для складу грипозних вакцин наступні штами вірусів, що циркулюватимуть у північні півкулі в сезоні  2016-2017рр.:

А/Каліфорнія/7/2009 (H1N1)PDM09 – подібний вірус,

А/Hongkong/4801/2014 (H3N2)  –  подібний вірус,

Вірус В/Brisbane/60/2008.

Найкращий час для проведення вакцинацій –  напередодні епідемічного сезону  ( у вересні).Якщо такої можливості не було то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону. Всупереч поширеному міфу це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Дотримання цих порад  суттєво підвищить шанси уникнути небезпечного захворювання та його небажаних наслідків і навіть зберегти життя Вам і людям, що знаходяться поруч.

Лікар-епідеміолог відділення організації епідеміологічних досліджень Рогатинського міськміжрайонного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України» Оксана Боднар.

Опубліковано 05.12.2016 року

Попередній Рада Асоціації “Ліга машинобудівників та роботодавців України “Укрмашбуд”

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

Понеділок – четвер: 08:00 – 17:15
П’ятниця: 08:00 – 16:00
Обідня перерва: 12:00 – 13:00
Субота – неділя: вихідний

В розробці

Бурштинська міська рада © 2021. Всі права захищено