ВОЄННИЙ СТАН

Об’єднання громад — важливий крок на шляху реформування місцевого самоврядування

Об’єднання громад — важливий крок на шляху реформування місцевого самоврядування

news-imageВ інтерв’ю для газети «Галичина» депутат обласної ради Остап Дзеса оцінив хід реформи місцевого самоврядування на Прикарпатті, зокрема об’єднання громад.

Він наголосив, що об’єднання громад — важливий крок на шляху реформування місцевого самоврядування.

«Я належу до відвертих прихильників децентралізації влади, оскільки ставлюся до цього прагматично, крізь призму цифр. — наголосив Остап Дзеса. —  У нашій області є сільські ради, на території яких проживає 100 — 120 людей. Зрозуміло, що вони не ефективні і навіть не спроможні фінансувати платню свого невеличкого апарату. У нас замовчують дуже багато речей, оскільки країна перманентно перебуває у стані виборів. Не кажуть правду виборцям, щоб не посваритися з ними, не завдати шкоди своєму іміджу. А правда полягає в тому, що потрібно все-таки об’єднувати громади. Навіть досвід наших перших трьох об’єднаних громад — Печеніжинської, Верхнянської і Старобогородчанської, у яких торік відбулися вибори, і з 2016 року вони живуть у новому форматі, свідчить про позитивний результат такого реформування. Позитив передовсім полягає в тому, що на місцях залишається значний ресурс — це низка податків і зборів, які відповідно йдуть на розвиток громад. Об’єднана громада — це фактично-міні район. А це означає, що послуги наближено до людей, а людей до влади.»

Також Остап Дзеса звернув увагу, що сільські голови не повинні боятися таких змін, бо є посада старости, який наділений певними повноваженнями, а також є членом виконкому ОТГ. Якщо громада чисельніша, то староста матиме й помічника. Нині потрібно пропагувати об’єднання громад, тому що це важливий крок на шляху реформування місцевого самоврядування. І про це свідчить позитивний досвід зокрема наших сусідів-поляків.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Опубліковано 11.05.2016 року

Попередній Звернення Головної військової прокуратури до військовослужбовців, які самовільно залишили місце служби

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено