Немає зараз більш важливої реформи ніж судова – Президент про голосування за конституційні зміни щодо судової реформи

Немає зараз більш важливої реформи ніж судова – Президент про голосування за конституційні зміни щодо судової реформи

news-imageПрезидент Петро Порошенко закликав депутатів Верховної Ради підтримати зміни до Конституції в частині проведення судової реформи.

Глава держави зауважив, що цей законопроект, розроблений Конституційною комісією за його дорученням, отримав позитивні висновки міжнародних інституцій та організацій. В документі враховані всі рекомендації, в тому числі і від народних депутатів.

Верховна Рада проголосувала за зміни до Конституції в частині судової реформи 335 голосами.

Президент підкреслив, що важливою є фахова оцінка голови Венеціанської комісії Джанні Букіккіо. За його словами, проект посилює незалежність суддів шляхом зміцнення Вищої ради правосуддя та усунення можливостей для впливу на кар’єру суддів із боку Президента та Верховної Ради.  Голова комісії також відзначає, що проект забезпечує конституційну основу для очищення системи від корумпованих і некомпетентних суддів; скасовує суддівську недоторканість; повністю відповідає європейським стандартам.

«Я пишаюсь тим, що цей проект об’єднав зал. Наголошую на тому, що немає зараз більш важливої реформи ніж судова реформа», – звернувся Глава держави до народних депутатів.

Петро Порошенко наголосив, що радий тому, що народні депутати «піднялися вище традиційної боротьби між владою і опозицією» і більшість прийняла рішення підтримати проект змін до Конституції в частині правосуддя.

Президент переконаний, що «це тест на зрілість для цілої української політичної еліти»: «Тест перед народом України, тест перед нашими міжнародними партнерами. Наше міжнародне зобов’язання в рамках Угоди про асоціацію Україна – ЄС передбачає проведення судової  реформи».

За словами Глави держави, ми маємо реальний шанс якісно зробити цю фундаментальну реформу і здійснити мрію українців про відновлення справедливості, доступне правосуддя та чесний суд.

Президент процитував ще одне висловлювання пана Букіккіо: «Якщо поправки не будуть прийняті зараз, ніхто не знає коли вони зможуть бути реалізовані».

«Виглядає так, що зараз, або ніколи. Реформа потребуватиме постійного удосконалення, і тут всі можливості у ваших руках. Годі гаяти час, давайте зараз візьмемо стартовий пістолет і дамо сигнал починати найважливішу із усіх запланованих нами реформ», – закликав Петро Порошенко.

Президент нагадав, що були зроблені величезні кроки у боротьбі із корупцією – створено Національне антикорупційне бюро, Національну агенцію запобігання корупції, спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, – але всі вони будуть марними без перезавантаження та повного оновлення судової системи.

«Єдине і головне що ми можемо зробити – це перезавантажити судову систему. На місце суддів мають прийти чесні не заангажовані, неполітизовані патріотичні професійні люди.  І ця конституційна реформа відкриває цей шлях», – сказав Президент.

Глава держави зазначив,  що разом зі змінами до Конституції подано законопроект, яким продемонстровано яким саме чином будуть імплементовані, як будуть діяти ці зміни, як стратегія реформ буде втілюватись у життя. Президент подякував депутатам за його підтримку.

Глава держави висловив впевненість, що кардинальні зміни у судовій системі відбудуться. «Розпочата, згідно закону «Про забезпечення права на справедливий  суд», процедура кваліфікаційного оцінювання  демонструє, що досить значна кількість суддів не  підтверджує відповідність займаній посаді. Вже сьогодні є статистика, коли понад 40% суддів просто не проходять вищу кваліфікаційну комісію і навіть не виносяться на розгляд», – зазначив він. Сьогодні  левова частина справ у НАБу, левова частина затримань стосується саме не чесних на руку суддів.

Президент наголосив, що в рамках реформи максимально деполітизується процес призначення, переведення та звільнення суддів – ці функції передаються Вищій раді правосуддя.

«Я добровільно погодився позбутись цілої низки своїх повноважень щодо судів одразу або протягом перехідного періоду. В результаті, і чинний президент, і наступні, хто прийде на цю посаду після мене, матимуть винятково церемоніальну роль на етапі призначення судді», – наголосив Президент і додав, що це відповідає сталим європейським практикам і рекомендаціям міжнародних інституцій.

Президент також наголосив, що в результаті реформи суддям значно підвищать заробітні плату. «Ми не така багата країна, яка здатна утримувати бідних корумпованих суддів», – сказав Президент і назвав це рішення правильним.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Опубліковано 03.06.2016 року

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено