ВОЄННИЙ СТАН

Небезпечна ртуть

За своїм зовнішнім видом ртуть  –  метал сріблясто-білого кольору. При звичайних умовах – це рідина. Ртуть в 13,5 рази важче води.

В рідкому стані вона легко рухома, при легкому ударі поділяється на дрібні кульки. Це найбільш легкоплавкий метал. Температура плавлення рідкої ртуті – 38,90С, тому вона випаровується вже при кімнатній температурі. З підвищенням температури більше 180С її випарювання збільшується. Пари ртуті і її сполуки дуже отруйні.

Потрапивши до організму через органи дихання, ртуть акумулюється і залишається там на все життя.

Допустима концентрація парів ртуті для житлових, дошкільних, учбових, робочих приміщень встановлена 0,0003  мг/м3. В повітрі виробничих приміщень – 0,0017 мг/м3.

При концентрації парів ртуті в повітрі більше 0,2 мг/м3, розвивається гостре отруєння організму,  яке  проявляється через 8-24 години,  а  саме: починається  загальна  слабкість, головний  біль, підвищується  температура  тіла, а  згодом –  болі  в  животі, розлад шлунку інше. Вдихання малих концентрацій парів ртуті протягом тривалого часу призводить до хронічного отруєння.

Ознаками такого отруєння є: зниження працездатності, швидка стомлюваність, послаблення пам`яті, головні болі. В окремих випадках можливі катаральні прояви з боку верхніх дихальних шляхів, кровотечі ясен, легке тремтіння рук, схильність до поносу.

Зачасту за  консультацією  звертаються  громадяни  з  питання  збору ртуті,  яка  вилилась від розбитого ртутного (медичного)  термометра.

Тож інформуємо, з метою  попередження розносу ртуті і недопущення забруднення інших приміщень, треба зібрати наявні кульки рідкої ртуті на лист паперу й перенести їх в ємність з водою, попередньо розчинив в ній трохи перманганату калію (марганцівки) – приблизно 2 грами перманганату калію на 1 літр води.

Після закінчення збору кульок ртуті, забруднені місця миються мильно-содовим розчином (400 грамів мила і 500 грамів соди на 10 літрів води). Обробка місць, які не були безпосередньо забруднені, не обов`язкова. А  також необхідно провести тривале провітрювання  забрудненого  приміщення заборонити знаходження людей в ньому та максимально ізолювати від інших приміщень.

Пилосмок  використовувати недоцільно, так як в ньому відбувається розпад ртуті до стану парів, які  через фільтр знову потрапляють  в  приміщення. Бережіть своє здоров’я та будьте уважні при використанні ртутновмісних приладів.

 

В.о. завідувача відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань

Рогатинського відділу Івано-Франківського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» Микола НЕЇЖМАК

Попередній На територію України ввезено заморожені суміші морепродуктів з перевищенням допустимого рівня кадмію

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено