На Прикарпатті розпочався Всесвітній тиждень імунізації

На Прикарпатті розпочався Всесвітній тиждень імунізації

news-imageЦього року Всесвітній тиждень імунізації, який проводиться за ініціативою Всесвітньої організації охорони (ВООЗ) здоров’я, розпочався 24 квітня та триватиме до 29 квітня під гаслом «Ліквідувати прогалини в імунізації».

За повідомленням департаменту охорони здоров’я ОДА, метою Всесвітнього тижня імунізації є сприяння використанню вакцин для захисту людей різного віку від хвороб.

За даними ВООЗ доля вакцинованих людей найбільша в США, Європі і розвинених країнах Азії, менше всього в Африці.

Профілактичні щеплення в економічному плані вигідні і для держав, і для населення в цілому, адже вакцинація дозволяє і дорослим, і діткам  бути здоровими і не хворіти.

Найбільш яскравим прикладом досягнення вакцинації є ліквідація у світі натуральної віспи, від якої тисячі людей помирали або залишались спотвореними. У 1980 році Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила про повну ліквідацію цієї небезпечної інфекції.

Завдяки вакцинації відмічається значне зниження рівня окремих інфекційних захворювань. Незважаючи на значні досягнення у вакцинопрофілактиці, на сьогодні склались сприятливі умови для погіршення епідемічної ситуації щодо стану захворюваності на окремі інфекції. Однією  з причин цього є незадовільне протягом ряду років забезпечення лікувально-профілактичної мережі вакцинами.

Крім того, в області маємо значну частку населення, що бойкотує проведення профілактичних щеплень. У зв’язку з цим, наприклад у Косівському районі, охоплення дитячого населення профілактичними щепленнями щороку зменшується, що приводить до зниження серед населення загального рівня імунітету та в найближчому майбутньому спонукає до зростання захворюваності, а також виникнення спалахів таких небезпечних захворювань як дифтерія, кір, краснуха, кашлюк, епідемічний паротит.

Сьогодні за допомогою вакцин можна попередити 27 інфекційних захворювань (13 бактеріальних та 14 вірусних).

У нашій країні обов’язкові профілактичні щеплення проводяться проти 10 інфекційних захворювань: туберкульозу, дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту, кору, епідемічного паротиту, краснухи, вірусного гепатиту В, гемофільної інфекції.

За станом здоров’я або за бажанням можна зробити щеплення і проти інших інфекційних захворювань. Наприклад, проти вітряної віспи, пневмококової, менінгококової інфекції, вірусного гепатиту А та інших. І цим не треба нехтувати, бо хвороби можуть підстерігати нас на кожному кроці.

– В умовах незадовільного централізованого постачання імунобіологічних препаратів я, як лікар з багаторічним стажем,  рекомендую, у кого є можливість, придбати вакцини за власні кошти та захистити себе та своїх дітей від грізних захворювань, – зазначила лікар-педіатр, заступник головного лікаря Косівської  ЦРЛ Світлана Томенко. – Не відмовляйтесь від профілактичних щеплень! Адже масові відмови приведуть до спалахів інфекційних захворювань , про які ми вже забули, і ми можемо втратити здоров`я, а іноді, й життя дитини.

– Будь-яке щеплення в сотні разів є безпечнішим, ніж захворювання, від якого воно захищає, – вважає С. Томенко.

 

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Опубліковано 26.04.2016 року

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено