ВОЄННИЙ СТАН

Міський голова П. Курляк взяв участь в обговоренні ЗУ “Про добровільне об’єднання громад”

Міський голова П. Курляк взяв участь в обговоренні ЗУ “Про добровільне об’єднання громад”

IMG_9403IMG_9334

 

 

 

 

11 березня 2015 року в Івано-Франківській облдержадміністрації за участю депутатів обласної ради, голови райдержадміністрацій, районних, сільських та селищних рад, міст обласного значення, керівників структурних підрозділів ОДА провели круглий стіл щодо обговорення Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», участь у якому взяв міський голова П. Курляк.

«Ми живемо у період здійснення реформ, які мають на меті під час децентралізації влади передати повноваження органам місцевого самоврядування, − зауважив, розпочинаючи захід, керівник апарату облдержадміністрації Руслан Панасюк. − Результатом круглого столу має стати документ, зміст якого будемо доводити до відома народних депутатів України від Прикарпаття, центральних органів влади для того, щоб в методичних напрацюваннях, законодавчих актах були враховані всі напрацювання і наша позиція».

Учасників круглого столу ознайомили з основними аспектами Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», поінформували про додаткові завдання і функції органів виконавчої влади у зв’язку з набранням чинності цього закону, державну підтримку добровільного об’єднання територіальних громад.

«Більшість експертів у галузі державного управління та місцевого самоврядування погоджуються з тим, що аналіз теперішньої мережі сільських і селищних рад демонструє вкрай слабкий рівень їхньої спроможності самостійно, під власну відповідальність, відповідно до наявних ресурсів і чинного законодавства вирішувати основні завдання і повноваження, − зазначив Богдан Волошинський, директор обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій. − Тому вважається, що процес укрупнення і впорядкування адміністративно-територіального устрою повинен створити умови для формування спроможних територіальних громад».

У процесі створення таких умов, як наголошувалося впродовж круглого столу, держава має надавати громадам інформаційно-просвітницьку, організаційну, методичну та фінансову підтримку. Зокрема, на базі обласних державних адміністрацій планується започаткувати роботу офісів з комунікації між владою та  громадами, а також виділити кошти з державного бюджету на підтримку територіального об’єднання громад.  Попередньо ця сума складатиме 70-80 млн. грн..

Учасники круглого столу висловили пропозиції щодо забезпечення однакового представництва територіальних громад у виборчому процесі та ефективного використання державних коштів для сталого розвитку територій.

Більше інформації про ЗУ “Про добровільне об’єднання територіальних громад” переглянути

Попередній Виконавчий комітет міської ради встановив оплату за харчування дітей в ДНЗ

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено