ВОЄННИЙ СТАН

Міський голова Бурштина Роксолана Джура взяла участь у спільній онлайн нараді з Івано-Франківською ОДА, Івано-Франківським регіональним відділенням АМУ та керівниками громад Прикарпаття.

Міський голова Бурштина Роксолана Джура взяла участь у спільній онлайн нараді з Івано-Франківською ОДА, Івано-Франківським регіональним відділенням АМУ та керівниками громад Прикарпаття.

Сьогодні, 6 травня, в обласній державній адміністрації відбулася онлайн зустріч з головами об’єднаних територіальних громад Прикарпаття, ініційована Івано-Франківським регіональним відділенням Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України».

Віталій Федорів насамперед подякував громадам, які фінансово долучилися до боротьби із Covid-19 на території Івано-Франківщини. За словами очільника області, станом на 30 квітня цього року всіма бюджетами ОТГ області на заходи із запобігання коронавірусній інфекції виділено майже 44 мільйони гривень. Найбільше коштів надали Івано-Франківська, Долинська, Калуська, Коломийська, Бурштинська міські об’єднані громади та Вигодська, Делятинська селищні ОТГ.

Водночас Віталій Федорів назвав і найбільший зараз виклик для громад – виконання дохідної частини бюджетів. Тільки за квітень місцеві бюджети недоотримають майже 140 мільйонів гривень. Прогнози на травень також не надто оптимістичні. Пошук шляхів виходу із цієї ситуації, переконаний посадовець, має об’єднати виконавчу владу та органи місцевого самоврядування.

«Кожна громада із створенням ОТГ очікує змін на краще, на те, що влада буде ближче до потреб людей. Йдеться про будівництво і ремонт доріг, освітлення вулиць, покращення роботи закладів охорони здоров’я і освіти. Наше завдання – сприяти у цьому громадам, – сказав Віталій Федорів. – Сподіваюся, що через реалізацію інфраструктурних об’єктів вдасться пожвавити ситуацію на ринку праці Прикарпаття і залучити додаткові платежі до місцевих бюджетів».

Посадовець повідомив, що, попри зменшення державного фінансування деяких програм у зв’язку із заходами на протидію Covid-19, вдалося зберегти фінансування робіт на об’єктах області, які внесені до проекту «Велике будівництво». Нагадаємо, це 5 шкіл, 5 дитячих садків та 5 стадіонів (з них 7 об’єктів знаходиться на території об’єднаних громад). Реалізація проекту в області знаходиться на особистому контролі голови ОДА і на восьми об’єктах уже розпочато роботи. Також не зменшене фінансування ремонтів доріг області як державного, так і місцевого значення.

Зазначимо, що зустріч проходила у форматі запитань-відповідей, які, в основному, стосувалися будівництва і ремонту доріг, використання коштів екологічного податку, оренди земельних паїв, надходження освітньої та інфраструктурної субвенцій із державного бюджету тощо.

Попередній Визначено порядок виплати допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено