Міська рада прийняла програму профілактики пияцтва

Міська рада прийняла програму профілактики пияцтва

piyatstva-890x395

 

На минулій сесії депутати Бурштинської міської ради прийняли комплексну програму з профілактики і запобігання поширення пияцтва та алкоголізму серед Населення м.Бурштин та с.Вигівка на 2017-2020 роки.

Сама програма має 13 пунктів, серед яких, зокрема, запровадження у ЗМІ рубрик та програм з пропаганди здорового способу життя; проведення щорічних міських конкурсів учнівської творчості з антиалкогольної тематики; проведення систематичних оперативно-профілактичних заходів з метою виявлення та вилучення самогону та фальсифікатів спиртних напоїв; створення міської координаційної ради з питань профілактики протидії пияцтву та алкоголізму.

Також у програмі зазначено, що: «на диспансерному обліку по алкоголізму в Бурштинській міській лікарні знаходиться 245 осіб, з них чоловіків – 224, жінок – 21. В 2015 році на облік взято 15 осіб. Первинне захворювання на алкоголізм в останні роки збільшилося, в групі ризику знаходиться 150 осіб».

За даними статистики, споживання алкоголю в Україні одне із найвищих у світі: 15 літрів чистого алкоголю на рік на душу населення (дані Всесвітньої організації охорони здоров’я). Також спеціалісти стверджують, що незворотна деградація генофонду (виродження нації) починається при вживанні 6-8 літрів алкоголю на рік на одну особу.

Згідно з «Європейським опитуванням учнівської молоді про вживання алкоголю та наркотичних речовин» майже 87% українських школярів 15-17 років хоч раз у житті пробували алкоголь. Більше 26% учнів вживають алкоголь 1-2 рази на місяць і близько 14% – 3-5 разів.

Реалізація програми буде здійснюватися в межах асигнувань, передбачених у міському бюджеті на відповідний період.

Як йдеться у пояснювальній записці, розробником  цього регуляторного акту є депутат Бурштинської міської ради від фракції ВО «Свобода» Ігор Карвацький.

До слова, другим пунктом у рішення, котре було прийняте на сесії 27 січня, йшлося про необхідність «заборонити  роздрібну торгівлю (реалізацію) алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива (крім безалкогольного) та тютюнових виробів на території міста Бурштин  та села Вигівка в малих архітектурних формах, стаціонарних об’єктах торгівлі, автозаправочних станціях  з 22.00 години вечора до 9.00 години ранку, у кафе, барах та ресторанах – з 24.00 до 20.00. Та після пояснення юристів депутати цей пункт із рішення вилучили.

Бурштин NEWS
Опубліковано 03.02.2017 року

Попередній Бурштину потрібне штучне поле

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

Понеділок – четвер: 08:00 – 17:15
П’ятниця: 08:00 – 16:00
Обідня перерва: 12:00 – 13:00
Субота – неділя: вихідний

В розробці

Бурштинська міська рада © 2021. Всі права захищено