ВОЄННИЙ СТАН

Медики закликають об’єднуватися, щоб подолати туберкульоз

Медики закликають об’єднуватися, щоб подолати туберкульоз

news-imageКожного року в середньому 800 прикарпатців дізнаються про те, що захворіли на туберкульоз, а на обліку в протитуберкульозних закладах Івано-Франківщини перебувають більш ніж 17 тисяч жителів краю.

Про це повідомили на прес-конференції, приуроченій до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, який відзначається 24 березня.

Розпочинаючи захід, що відбувся в обласному фтизіопульмонологічному центрі, директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Мирон Матейко поінформував представників ЗМІ про заходи, які здійснюються в області для зменшення рівня захворюваності на туберкульоз: забезпечення роботи пересувного флюорографа, розробку обласної програми протидії хворобі, відкриття та ремонт приміщень для лікування хворих, туберкулінодіагностику тощо.

«Гасло Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом цього року – «Об’єднуємось, щоб покласти край туберкульозу!», – зауважував Мирон Матейко. – Тож маємо об’єднати зусилля медиків, громадськості, кожного зокрема. Всі повинні дбати про своє здоров’я та вчасне його обстеження».

На прес-конференції обговорювалися питання щодо вакцинації проти туберкульозу та проведення проби Манту, наявності медичних препаратів для лікування, застосування сучасних методів обстеження. З журналістами спілкувалися головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з фтизіатрії Леся Манів, головний позаштатний спеціаліст ДОЗ ОДА з дитячої фтизіатрії Марта Локатир. Мовилося на заході також про роль церкви у подоланні туберкульозу та заохоченні до ранньої діагностики хвороби і ведення здорового способу життя.

«Знаємо, що слово священика завжди було і є дуже часто вирішальним у спільноті, громаді, тому церква має можливість доносити до людей інформацію, до якої вони дослухатимуться, – зазначив о. Роман Дзюбак. – Маємо особливий доступ до соціально вразливих груп населення, в яких є найбільший ризик захворювання. Вкрай важливим стає також спілкування в установах виконання покарань».

Для покращення обізнаності з медичною проблематикою священик запропонував періодично проводити просвітницькі заходи за участю лікарів та служителів церкви.
Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Опубліковано 22.03.2016 року

 

Попередній Кожна об’єднана громада гарантовано отримає кошти державної субвенції на розвиток інфраструктури

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено