Медики закликають об’єднуватися, щоб подолати туберкульоз

Медики закликають об’єднуватися, щоб подолати туберкульоз

news-imageКожного року в середньому 800 прикарпатців дізнаються про те, що захворіли на туберкульоз, а на обліку в протитуберкульозних закладах Івано-Франківщини перебувають більш ніж 17 тисяч жителів краю.

Про це повідомили на прес-конференції, приуроченій до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, який відзначається 24 березня.

Розпочинаючи захід, що відбувся в обласному фтизіопульмонологічному центрі, директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Мирон Матейко поінформував представників ЗМІ про заходи, які здійснюються в області для зменшення рівня захворюваності на туберкульоз: забезпечення роботи пересувного флюорографа, розробку обласної програми протидії хворобі, відкриття та ремонт приміщень для лікування хворих, туберкулінодіагностику тощо.

«Гасло Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом цього року – «Об’єднуємось, щоб покласти край туберкульозу!», – зауважував Мирон Матейко. – Тож маємо об’єднати зусилля медиків, громадськості, кожного зокрема. Всі повинні дбати про своє здоров’я та вчасне його обстеження».

На прес-конференції обговорювалися питання щодо вакцинації проти туберкульозу та проведення проби Манту, наявності медичних препаратів для лікування, застосування сучасних методів обстеження. З журналістами спілкувалися головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з фтизіатрії Леся Манів, головний позаштатний спеціаліст ДОЗ ОДА з дитячої фтизіатрії Марта Локатир. Мовилося на заході також про роль церкви у подоланні туберкульозу та заохоченні до ранньої діагностики хвороби і ведення здорового способу життя.

«Знаємо, що слово священика завжди було і є дуже часто вирішальним у спільноті, громаді, тому церква має можливість доносити до людей інформацію, до якої вони дослухатимуться, – зазначив о. Роман Дзюбак. – Маємо особливий доступ до соціально вразливих груп населення, в яких є найбільший ризик захворювання. Вкрай важливим стає також спілкування в установах виконання покарань».

Для покращення обізнаності з медичною проблематикою священик запропонував періодично проводити просвітницькі заходи за участю лікарів та служителів церкви.
Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Опубліковано 22.03.2016 року

 

Попередній Кожна об’єднана громада гарантовано отримає кошти державної субвенції на розвиток інфраструктури

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

Понеділок – четвер: 08:00 – 17:15
П’ятниця: 08:00 – 16:00
Обідня перерва: 12:00 – 13:00
Субота – неділя: вихідний

В розробці

Бурштинська міська рада © 2021. Всі права захищено