ВОЄННИЙ СТАН

Легалізація зайнятості найманих працівників, згідно чинного законодавства

Легалізація зайнятості найманих працівників, згідно чинного законодавства

Керівники підприємств, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

Трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються із укладання трудового договору, який оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу. Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

З метою подолання неформальних трудових відносин під час проведення спостережень суб’єктів господарської діяльності проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо переваг легальної зайнятості та вимог чинного законодавства стосовно укладення роботодавцями трудових відносин з найманими працівниками.

Значна частина роботодавців усвідомлює важливість легальної виплати заробітної плати і працює в законодавчому полі, але є випадки, коли роботодавці навмисно чи несвідомо  допускають порушення чинного законодавства. Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України винні в порушенні законодавства про працю юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу до ста мінімальних зарплат.

З метою легалізації тіньової зайнятості населення в місті проводяться співбесіди з фізичними особами-підприємцями, з юридичними особами, з представниками аптечних закладів  щодо фактичної кількості найманих працівників, їх роботи на умовах неповного робочого дня та легалізації зайнятості.

Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» мінімальна заробітна плата у 2019 році встановлена у розмірі  4 173 грн. та у погодинному розмірі – 25,13 грн. Відповідно збільшені і розміри штрафів за порушення законодавства про працю.
За які порушення і в яких розмірах передбачаються штрафи для юридичних та фізичних осіб – підприємців, що використовують найману працю:

  1. 125190 грн (30 мінімальних заробітних плат) за порушення:
  • фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору,
  • оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час,
  • виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ;
  1. 41730 грн (10 мінімальних заробітних плат) за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці);
  2. 12519 грн (3 мінімальні заробітні плати) за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі;
  3. 41730 грн (10 мінімальних заробітних плат) за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»;
  4. 4173 грн (1 мінімальна заробітна плата) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище;
  5. 417300 грн (100 розмірів мінімальної зарплати) зa недопущення до проведення перевірки стосовно оформлення трудових відносин та виявлення нелегальних працівників.

Відділ соціального захисту населення

 

Попередній Відбулась зустріч учнівської молоді міста Бурштин з представниками Галицького районного військового комісаріату

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено