ВОЄННИЙ СТАН

Культурне життя Бурштинської громади у 2021 році

Культурне життя Бурштинської громади у 2021 році

– Юліано Сергіївно, розкажіть мешканцям громади про усі аспекти культурного життя в цьому році.
– Бурштинська громада є відомим культурним осередком Прикарпаття, де напрацьовано великий досвід проведення культурно-мистецьких заходів. Літо у цьому році  було багатим на фестивалі: було продовжено традицію проведення фестивалів – «ЗеленФест» у с. Бовшів, «Дністрова хвиля» у с. Новий Мартинів, започатковано фестиваль духовної пісні «Бурштинова вервиця» на території церкви «Воздвиження Чесного Хреста», в режимі онлайн було проведено фестиваль «Великодня Ружа». До Дня міста вкотре буде проведено Західний регіональний фестиваль «Бурштинове намисто». Протягом року проведено 63 культурно-масових заходи до визначних дат, з якими можна ознайомитися на сторінці відділу культури, туризму та зовнішніх зв’язків на офіційному сайті Бурштинської міської ради. За останні роки взято курс на якісні та масштабні мистецькі заходи, особливо мешканцям запам’ятались: «Урочиста хода у вишиванках», «Урочиста хода до Дня Незалежності» та День міста Бурштина, бо саме ці заходи проказали згуртованість мешканців та посилили людську комунікацію після довгого карантинного періоду. Драматичний гурток Будинку культури імені Тараса Шевченка представив дві нових вистав: «Лісова пісня» та «Останній патрон» (керівник Т. Бояршинова). На базі бібліотек відбулися презентації книг та творчості українських авторів, зокрема у 2021 році відбулася презентація творчості М. Чепіль – Савчук та О. Кузів.

Також у 2021 році створено інструментально – вокальний колектив «Sheva band» при БК ім. Т. Шевченка (керівник В. Сас), підтверджено звання «НАРОДНИЙ» народному аматорському оркестру народної музики «Кредо» (Я. Сливоцький), проведено конкурс «Презентуй своє», в рамках якого мешканці громади розповідали про цікаві локації Бурштинської громади, змонтовано фільм до Дня міста Бурштина про особливості старостинських округів Бурштинської ТГ.

– Розкажіть детальніше про структуру відділу культури, туризму і зовнішніх зв’язків Бурштинської міської ради.
– Духовна міць та краса Бурштинської громади ґрунтується на підтримці багаторічних традицій. У підпорядкуванні відділу культури, туризму і зовнішніх зв’язків Бурштинської міської ради є цілісна мережа закладів культури: 6 Будинків культури, 12 клубних закладів, 11 бібліотек, 2 музеї та Бурштинська міська ДМШ. Перелічені заклади на високому рівні забезпечують змістовне дозвілля населення громади.
При БК ім. Т. Шевченка функціонує 6 колективів, а при БК с. Насташине 2 колективи, які мають звання «народний». Звання «зразковий» з гордістю несуть 2 танцювальні колективи при БК с. Бовшів та БК с. Задністрянське. Це справжні центри із залучення талановитих дітей і молоді до участі в різноманітних фестивалях та конкурсах.

– Якими досягненнями можете похвалитися за 2021 рік?
– Упродовж 2021 року культурні заклади Бурштинської ТГ стали лауреатами міжнародних, всеукраїнських фестивалів та конкурсів. Детальніше познайомитися з роботою та досягненнями закладів культури можна на офіційній сторінці відділу культури, туризму і зовнішніх зв’язків Бурштинської ТГ у Facebook.
Найвищими нагородами на фестивалях та конкурсах відзначено: ЗАТ «Дивоцвіт» БК с. Задністрянське, аматорський колектив «Жіночий диверсійний батальйон» клубу с. Коростовичі, вокальне жіноче тріо «ТаВіТа» БК ім. Т. Шевченка, фольклорний колектив «Традиція» БК ім. Т.Шевченка, танцювальний колектив «Перлина», вокалістів та вольні дуети БК ім. Т. Шевченка, Бурштинську міська бібліотека для дітей, Бурштинську міська бібліотека для дорослих та Бурштинську дитяча ДМШ.
Крім цього керівники клубних закладів стали переможцями конкурсів з облаштування: клуб с. Діброва, клуб с. Юнашків, БК с. Насташине, клуб с. Коростовичі, клуб с. Різдвяни та клуб с. Вигівка.

У 2021 році вихованці гуртків, колективи закладів культури стали переможцями та лауреатами багатьох українських та закордонних конкурсів:

  • І місце у Всеукраїнському фестиваль народної хореографії ім. П. Вірського – ЗАТ «Дивоцвіт» (керівник О. Заставний).
  • ІІІ місце у IV Всеукраїнському конкурсі народної хореографії ім. П. Вірського – ЗАТ «Дивоцвіт» (керівник О. Заставний).
  • І місце у конкурсі в Болгарії – танцювальний колектив «Перлина» (керівник Т. Наконечна).
  • І місце у районному святі Духовної пісні «Духовна криниця», VII Дистанційного Міжнародного Багатожанрового фестивалю – конкурсу «Samosvity – On Line» – тріо «ТаВіТа».
  • ІІ місце у X Відкритому обласному фестивалі народної творчості «Пісні Опілля» – фольклорний колектив БК ім. Т. Шевченка «Традиція» (керівник Т. Бояршинова).
  • ІІ місце у Всеукраїнському багатожанровому конкурсі мистецтв “КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ” – Аматорський колектив “Жіночий диверсійний батальйон”, с. Коростовичі (керівник Оксана Дмитр)

Бурштинська міська бібліотека для дітей стала переможцем у обласному конкурсі малюнку до Всесвітнього дня охорони довкілля. Бурштинська міська бібліотека для дорослих та Бурштинська міська бібліотека для дітей пройшли відбір Українського інституту книги по наповненню фондів.

– Що таке зелений маршрут «Легенди Опілля»?
– Легенди Опілля – це комплексний проєкт сталого зеленого туризму, оснований на історико-культурній та природній спадщині території Бурштинського Опілля. Проєкт охоплює територію трьох сіл Бурштинської ТГ: Новий Мартинів, Старий Мартинів та Тенетники. До маршруту увійшли 13 об’єктів (3 старовинні церкви, 2 музеї, 2 місця для відпочинку туристів, 1 майстерня (з 2 видами майстер-класів), 2 садиби, 1 ферма (з дегустацією сирів), 1 релігійно-історичний центр, 1 природна локація (з можливістю поплавати на човнах та порибалити).
Родзинками цього маршруту є: історико-краєзнавчий музей «Опілля» створений в 1991 році (розміщено в Новомартинівському НВК), він складається з кімнати в якій зібрані речі повсякденного вжитку минулих століть; кімната музей «Родинні обереги» (клуб с. Старий Мартинів), у музеї з натхненням та любов’ю підібрані вишукані, оригінальні, старовинні опільські речі, які наче діляться теплом, таємницями життя людей цього краю, цікавою частиною експонатів музею є історичні предмети та література про військову славу місцевого населення. Історичні факти підтверджують те, що саме на території села під час 1 Світової війни українці билися пліч-о-пліч з чехами, які і в теперішній час плідно співпрацюють з музеєм.

Попередній Митрополит Володимир освятив новий престіл з нагоди 30-річчя храму у Задністрянську

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено