Підбиваємо підсумки – культурне життя Бурштинської громади у 2023 році

Підбиваємо підсумки – культурне життя Бурштинської громади у 2023 році

Заклади культури сьогодні – це активна волонтерська підтримка, мотивація, натхнення, підняття бойового духу. Це потужний культурний фронт.
Наші заклади культури протягом 2023 року:
✅провели понад 400 культурно-масових заходів;
✅оновили репертуар українськими піснями народженими війною;
✅активно волонтерили та підтримували наших захисників;
✅працівники бібліотек провели біля 120 масових заходів
✅активно працювали з вихованцями гуртків, більше 300 дітей залучено до культурно-масових заходів.
Протягом 2023 року на базі закладів культури Бурштинської громади діяли 97 аматорських формувань (гуртків), а саме:
➡️Вокально-хорові – 29 формувань, з них 2 (хори) мають звання «народний», 9 дитячих і 11 молодіжних – це ансамблі, гурти, малі форми (дуети, тріо, квартети). Це колективи ПК «Прометей», БК ім. Шевченка, будинків культури сіл Дем’янів, Задністрянське, Тенетники, Насташине та колективи 10 клубних закладів нашої громади. Загальна кількість учасників, які займаються у цих гуртках становить 250 осіб.
➡️Музично-інструментальних колективів у нас є 4, з них 3 мають звання «народний» – учасниками цих формувань є 48 осіб.
➡️Активно розвивається театральний напрямок, маємо на даний час 7 дитячих і 5 молодіжних формувань з загальною кількістю 158 осіб.
➡️Хореографічне мистецтво представляють 10 аматорських формувань – з них 2 колективи мають звання «зразковий»: зразковий аматорський ансамбль танцю «Дивоцвіт» БК с. Задністрянське (кер. О. Заставний) та зразковий аматорський ансамбль танцю «Едельвейс» БК с. Бовшів (кер. Н. Туз). Активно працюють і розвиваються танцювальні колективи «Сюрприз» – ПК «Прометей» і «Перлина» БК ім. Шевченка. Загальна кількість осіб по нашій громаді, які займаються у цьому напрямку – 234 учасники.
Також у нашій громаді розвиваються ще і такі формування:
✔️Театральні гуртки – 12 формувань, з них 6 дитячих і 5 молодіжних і 1 дорослий із загальною кількістю 158 осіб.
✔️Фольклорні – учасниками яких є 106 осіб, це дитячі, молодіжні і дорослі. Аматорський колектив «Традиція» БК ім. Шевченка під керівництвом Т. Бояршинової отримав у 2023 році звання «народний».
✔️Діють гуртки образотворчого мистецтва (47 учасників), декоративно-ужиткового мистецтва- у БК Шевченка, БК с. Бовшів (18 учасників), любительські об’єднання та клуби за інтересами – вишивка, бісероплетіння, декламування та ін. (163 учасники).
Як і у попередні роки, протягом 2023 року діяла Комплексної програма розвитку галузі культури Бурштинської міської територіальної громади, а також Програма підтримки книговидання. В межах цих програм з міського бюджету було виділено близько 3,6 млн. грн для:
організації та проведення державних свят і культурно-мистецьких заходів, фестивалів і конкурсів, участі творчих колективів у фестивалях, конкурсах, святах тощо(транспортні перевезення), оплата запрошеним творчим колективам та артистам, одноразове харчування делегацій та гостей (кейтерингові послуги);
зміцнення матеріально-технічної бази та проведення капітальних і поточних ремонтів закладів культури Бурштинської міської ТГ – проводилася заміна дахів, вікон, дверей, ремонт приміщень, системи опалення, тощо;
придбання музичних інструментів, звукового, світлового обладнання, комп’ютерної техніки, придбання столів, крісел, вогнегасників;
пошиття та придбання сценічних костюмів, сценічного обладнання;
виготовлено Фотоальбом «Постає у ранковім серпанку Бурштин» у кількості 500 примірників.
Цікаві події з культурного життя 2023 року:
У с. Старий Мартинів відкрили пам’ятник загиблим воїнам Чеської Республіки, що загинули під час Першої світової війни – 707 чеських воїнів більше 100 років тому загинули у с. Старий Мартинів від рук російської армії під час кривавих воїн при переправі через р. Дністер. Пам’ятник споруджено за фінансової підтримки Департаменту у справах ветеранів війни міністерства оборони Чеської республіки вдалося. За кошти міського бюджету Бурштинської громади проведено роботи з благоустрою.
Новомартинівська церква Святого Миколая отримала особливий дар з Ватикану – мощі Івана Хрестителя. Церкві передали мощі на постійне перебування.
Відбувся ІІ міжнародний фестиваль дерев’яної скульптури «Бурштин мистецький – 2023», тематика 2023 року – «Мистецтво, воля, перемога».
На території релігійно-історичного комплексу “Гора над Дністром” у с. Новий Мартинів відбувся уже ІV фестиваль духовної та патріотичної пісні “Дністрова хвиля”, а у с. Бовшів – традиційний Відкритий регіональний фестиваль пісні і танцю “ЗЕЛЕН ФЕСТ”, який був присвячений пам’яті Герою України Дмитру Коцюбайлу.
З нагоди відзначення 469-ї річниці м. Бурштин присвоєно звання “Почесний громадянин м. Бурштин” Йосифу Копчинському.
Нижче – лише невеличка чатсинка фотомоментів з життя колективів закладів культури у 2023 році.

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено