ВОЄННИЙ СТАН

Коментар міського голови Василя Андрієшина (текстовий варіант)

Коментар міського голови Василя Андрієшина (текстовий варіант)

 

 

Сьогодні розмовляємо з міським головою Василем Андрієшиним про основні події другої половини вересня, а також про найпоширеніші запитання, які задають мешканці громади на офіційній Facebook-сторінці Бурштинської міської ради.

 • Давайте розпочнемо з карантину. Усі школи Бурштинської громади з 5 класу перейшли на дистанційне навчання, оскільки відповідно до постанови КМУ у «жовтій» зоні традиційне навчання можливе лише, якщо у закладі не менше 80% вакцинованих працівників. Розкажіть, будь ласка, який рівень вакцинації у наших школах, чи далеко ще їм до 80%?
 • Так, ситуація не проста, але це не означає, що усі діти громади не відвідують навчальні заклади, наприклад, Бовшівська гімназія навчається, Задністрянський ліцей також навчається, тому що там вакцинація становить більше 80%. Також наші дошкільно-навчальні заклади працюють у звичному режимі, до прикладу, у Дем’янівському дошкільному закладі більше 90% вакцинації, а ось Бурштинські ДНЗ№1 та №6 – в найгіршому стані у плані вакцинації. Скажімо, якщо брати ДНЗ №1 – всього 6% вакциновано працівників, якщо взяти ДНЗ №6 – 15%. Тобто, дуже погана ситуація тут, але, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, діти відвідують усі дошкільні заклади. А що стосується навчальних закладів, то майже всі працюють у дистанційному режимі, окрім с. Задністрянське, як я вже казав, і Бовшова. Вже майже 80% вакцинації у Бурштинському ліцеї №2, я думаю, що вже цього тижня тут розпочнеться навчання у звичному режимі. Що стосується інших шкіл – ситуація гірша, але також всі по-трохи підтягуються, тому що методи будуть більш жорсткими з кожним кроком, я так бачу, по настроях Кабінету Міністрів, і тут не буде інших варіантів. Тобто, я думаю, що вже найближчим часом вакцинація буде на належному рівні.

 

 • У цьому році у Бурштинській громаді вперше відбувся конкурс громадських ініціатив «Громадський бюджет». Як просувається реалізація проєктів-переможців конкурсу?
 • Так, ми дійсно цього року провели вперше цей конкурс, бо скоріше цього не було. Але ми побачили, що це працює в Івано-Франківську. Було виділено мільйон гривень з бюджету Бурштинської міської ради для того, щоб люди могли долучитись до цих конкурсів у своїх громадах. Було подано 28 заявок, 9 з яких визнали переможцями. Ну, зокрема, зараз вже реалізовано проєкт у третьому ліцеї. Мова йде про проєкт «Новий освітній простір» – там замінено 150 ламп, сучасних, LEDівських. Не просто ламп, а світильників у класах. Тобто, один проєкт вже реалізований, інші проєкти реалізовуються. Ну, наприклад, Бурштинський ліцей №2 – бігова доріжка навколо стадіону реалізовується. Вже там, я думаю, 50% зроблено, навіть більше. Залишилося зовсім небагато. «Щасливе дитинство» – це ігровий комплекс в парковій зоні будемо робити. Для таборів громадської організації «Молода Просвіта» закуповуємо палатки для того, щоб вони могли відпочивати влітку, залучати нашу молодь. Так само проєкт «Безпечні та зручні зупинки» в селі Дем’янів реалізовується. В Озерянах і Слободі реалізовується проєкт по освітленню вулиць. У селі Вигівка, зокрема, «Культурне дозвілля» проєкт називається – для того щоб облаштувати місцевий клуб. І загалом, усі проєкти уже в роботі, до кінця року маємо все завершити і відкрити.

 

 • Нещодавно було опубліковано опитування щодо обмеження руху по вул. Січових Стрільців. Мешканці пропонують також поставити обмежувач біля ТЦ «Гулівер», оскільки дуже великий рух машин. Що скажете з цього приводу?
 • Так, дійсно, це не просте питання, ми проводимо опитування і наші мешканці дуже багато підказують. От ми не знали як діяти відносно переходу через дорогу до ПК «Прометей». Більшість висловилася відносно регульованого світлофору. Ми почали це організовувати, думаю, встигнемо до кінця року встановити регульований світлофор – людина підходить, натискає і переходить дорогу. Щодо опитування по встановленню шлагбауму в центральній частині біля магазину «Випічка»– більшість відповіла: потрібно шлагбаум, але платний, щоб все-таки була можливість в’їзду не тільки службового транспорту, але і приватного. Проте, при умові, що протягом 30 хвилин в’їзд буде безкоштовним, щоб мати можливість під’їхати, наприклад, до пошти, за пів години вирішити свої питання і повернутись назад, а далі – погодинна оплата. Так і будемо діяти, бо це дуже потрібно, перш за все – це безпека у центрі, де дуже багато дітей. Тобто, ми зараз шукаємо обладнання, вивчаємо як це зробити. Маю надію, що до кінця року ми це реалізуємо. Були також пропозиції біля ТЦ «Гулівер» поставити шлагбаум – цього року точно уже не вийде. Ми побачимо як працює шлагбаум по Січових Стрільців, а вже потім вирішимо як бути зі сторони ТЦ «Гулівер». Я підтримую думку, що там таке обмеження руху також дуже актуальне.

 

 • Чи будуть демонтовуватися самовільно поставлені обмежувачі руху між будинками, на які немає жодних документів?
 • Це, в основному, вулиця Стуса – там є ці обмежувачі. Якщо ми зробимо кільцеву дорогу, а вона вже, я думаю, що цього тижня буде завершена, то ці обмежувачі по вулиці Стуса, 20, буде демонтовано. Для чого їх ставили? Та для того, щоб був менший рух по вулицях Стуса і Коновальця, тому що на кільцевій дорозі була яма на ямі і всі об’їжджали поміж будинки. Якщо вже добра дорога, то який зміст їхати поміж будинки, правильно? Тобто, вони просто втратять свою актуальність і будуть демонтовані. Так само біля Стуса, 9 та 7, якщо не помиляюсь, там є обмежувачі, там все буде, я думаю, демонтовано. Хоча в кожному випадку конкретно треба розбиратися. От я завжди кажу так: є ініціативна група з того чи іншого будинку – нехай приходить, ми розбираємо ситуацію і вирішуємо. Робимо так або так. Ну який зміст нам самим втручатись в це поле діяльності, коли є громада, коли є, скажімо, будинковий комітет і спільно з ним ми і будемо вирішувати ті питання. Ось так будемо рухатись.

 

 • Наприкінці тижня усі інтернет-видання пошири інформацію про те, що не правильно відбулися відкриті торги на створення тематичних стінописів «Червона книга Бурштинського опілля». Що скажете з цього приводу?
 • Торги відбулись правильно. Чому відбулись окремо по будинках? Тому, що так ми поступово йшли. Тобто, спочатку на один будинок виділили кошти. Вирішували різні питання: робити, не робити, як робити? Ну це ж вперше організовується такий проєкт, можна сказати, по цілій Україні. Тобто такого проєкту немає. Ми не маємо досвіду, як рухатись, тому, ми рухалися поступово: один будинок виставили на конкурс, потім другий будинок. Конкурси пройшли. Відповідно, як пройшли конкурси, так і почала рухатись ситуація щодо конкретного облаштування по нанесенню самих муралів. Тобто, зараз завершується облаштування першого будинку. Можна говорити будь-що. Ви знаєте скільки у нас є людей, що хочуть зробити так, щоб нічого не рухалось. Є люди, які хочуть, щоб щось зробити і є люди, які хочуть, щоб нічого не зробити. І від цього нема куди діватись – ці люди є, були, і будуть, щоби нанівець звести всяку роботу.

 

 • Часто дописувачі запитують чи планується відкриття автовокзалу у Бурштині?
 • Я думаю, що це є не реально і воно є не на часі, у всякому разі. Пізніше, якщо підніметься наш рівень життя, якщо все запрацює, якщо автобуси почнуть рухатися, кордони будуть відкриті, зникне епідемія коронавірусу, я думаю, що можна до цього питання повернутися, але зараз воно точно не на часі. Ми уже розробили таблички з графіками руху і розмістимо їх на наших зупинках. Також вони є на нашому сайті.

 

 • Якою є ситуація з довозом дітей до навчальних закладів. Пишуть, що дітей інколи везуть машиною?
 • Поки нам автобус з Департаменту освіти Івано-Франківської ОДА не виділили, ще чекаємо. Зараз 5-9 класи не ходять на навчання, є тільки початкові класи, які вчаться, подекуди їх там лише 4 дитини. До того ж, водій автобусу, який займається довозом захворів на коронавірус. Тому, щоб якось вирішувати питання, ми відправили туди службову «Волгу»,  діти собі сідають і їх машина возить. Насправді, все не так складно, як подається – все нормально, всі довозяться, бо такого немає, щоб не привезли дітей, або не відвезли назад. Не автобусом, так «Волгою». Все нормально.

 

 • Недавно у соціальній мережі було проведено опитування щодо необхідності створення у нашому місті Будинку смутку, більше 90% мешканців, які прийняли участь в цьому опитуванні висловилися за те, щоб такий будинок був створений. Що скажете з цього приводу?
 • Ми про це вже давно говоримо, це все реалізовується. Рішенням міської ради було затверджено перелік об’єктів комунальної власності Бурштинської міської територіальної громади, що підлягають приватизації шляхом продажу об’єктів права комунальної власності на аукціоні (об’єкти малої приватизації), до якого входить будівля господарського складу КНП «Бурштинська центральна міська лікарня» по вул. Р. Шухевича, 15, загальною площею 200,9 кв. м. (біля кафе «Веселий монах»). Дану будівлю планується продати на аукціоні. Основною умовою продажу, яка буде  відображена в договорі купівлі-продажу між Бурштинською міською радою та переможцем аукціону – це цільове призначення, а саме – створення Будинку смутку (ритуального дому) для відправляння заупокійних богослужінь: панахид і похоронів, а також надання ритуальних послуг. Сам аукціон буде проведено орієнтовно в перших числах грудня поточного року, оскільки є певні вимоги ЗУ «Про приватизацію державного і комунального майна», яких ми повинні дотримуватися, а на це потрібен час. Той хто виграє аукціон і  буде облаштовувати Будинок смутку. Бажаючих, на скільки я розумію, вже є багато. Тобто, до мене точно зверталось четверо людей щодо облаштування Будинку смутку. Ось ми його і реалізовуємо. Я переконаний, що в грудні місяці, ну до кінця року точно, вже буде проведено конкурс і буде визначено переможця, і вже у наступному році цей проєкт буде реалізовано.

 

 • Чи буде включено опалення в дошкільних закладах?
 • Це не реально, тому що є відповідний температурний режим, який задає Бурштинська ТЕС. Коли включається опалювальний сезон – включаються, відповідно, насоси, об’єми води, гідравлічний режим, температурний режим, а сьогодні це все не працює, тому що сьогодні тепломережа працює тільки на гарячу воду, на її розбір. Тільки якщо десь включають опалення, в тому чи іншому будинку, садяться сусідні будинки, гаряча вода не подається на вищі поверхи, всі відчувають проблему. Не можна це робити. На жаль, не можу. Звертались вже не одноразово. Але така ситуація.

 

 • Нещодавно депутатами було прийнято рішення про взяття кредиту на суму 9 млн грн. Чи є бачення як погашати цей кредит?
 • Звичайно, що з бюджету Бурштинської міської ради. Сьогодні в нас коштів не вистачає, але ж ми хочемо, щоб у нас був порядок, бо який зміст нам чекати ще рік, щоб поступили гроші з акцизу, якщо ми можемо зараз їх взяти в кредит, використати (кредит не дорогий) і вже мати дорогу. А ті гроші, що прийдуть наступного року з акцизу – ми повернемо за кредит. Тобто нема змісту просто чекати, краще рухатись по дорозі, ніж по бездоріжжю. Ось і все.

 

 • А як щодо стану доріг у старій частині Бурштина?
 • У старій частині міста цього та наступного тижня буде працювати грейдер, підготуємо всі дороги і де треба, там підсипемо. Все буде в порядку.

 

 • Звертаються люди і щодо вуличного освітлення у м. Бурштин. Зокрема, наголошують, що по вулиці Міцкевича від заправки до лісництва з 12 опор світять 4 ліхтарі, а це все-таки траса міжобласного сполучення.
 • Маю зазначити, що по вулиці Міцкевича за вуличне освітлення відповідає Служба автомобільних доріг, куди ми і звернулися сьогодні листом щодо облаштування ними освітлення по вулиці Міцкевича. Яка реакція буде – не знаю, але думаю, що буде позитивна. Якщо не цього разу, то настуапного ми запросимо їх на зустріч, сесійно звернемось, якщо не будуть реагувати. В будь-якому випадку, це питання буде вирішено, але ми туди не маємо права втручатися.

 

 • Уже неодноразово задавали запитання щодо того чи можливо зробити в Бурштині декілька бюветів питної води, щоб люди, особливо пенсійного віку, мали можливість користуватися якісною водою, бо не всі мають можливість її купувати.
 • На жаль, це питання не на часі. Ми зараз не маємо коштів щоб це облаштувати. До цього питання можна буде повернутись, мабуть, навіть не в наступному році, оскільки ситуація складна з бюджетом. Це не так просто. Це треба свердловини пробурити, очистку облаштувати. Нам сьогодні треба свердловину бурити для водоканалу, для того, щоб збільшити кількість води, тому що вода чомусь втрачається і увесь час ми менше і менше добуваємо води, тому треба залучати більше свердловин. Якщо ми, наприклад, залучали дві свердловини для подачі того об’єму води, то зараз треба три свердловини залучати, і вже не стає. А що треба? – Треба ще одну свердловину бурити. Тобто, розумієте, є дуже багато питань. І в місті це створити ми поки що не маємо такої можливості. Мало того, наскільки я знаю, в місті взагалі води немає. Тому що бурили, я знаю, в свій час 100-150 м, і води не можливо знайти. Це не просте питання, побачимо.

 

 • Дякуємо Вам, Василю Михайловичу, за розмову.

 

 

Попередній Рішення засідання виконавчого комітету від 29.09.2021 року

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено