Канікули 2016: без цигарок і алкоголю

Канікули 2016: без цигарок і алкоголю

Однією з головних причин, які призводять до вживання алкоголю та тютюну у дитячому віці є наслідування дітьми способу життя батьків та звичок оточуючих людей, хибне бажання таким чином виглядати доросліше. При цьому, неповнолітня дитина уявляє собі куріння та вживання алкоголю не як згубні звички, а як буденність будь-якої людини! А тому, кожна доросла людина, беручи до рук цигарку або склянку з алкоголем, повинна насамперед замислитися над тим, який особистий приклад вона подає власним дітям, а також, чи може усвідомити дитина, що пияцтво та паління є зло, коли вона щодня бачить дорослих саме такими?!

Ще однією причиною дитячого пияцтва та тютюнокуріння є безвідповідальне та легковажне ставлення дорослих до недопустимості продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім особам, а також їх прагнення збагатитися будь якою ціною!

На виконання наказу служби у справах дітей Івано-Франківської ОДА від 16.06.2016р. №10, наказу начальника служби у справах дітей Бурштинської міської ради від 05.07.2016р. №18, ст. 20-1 Закону України «Про охорону дитинства», ЗУ«Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», ЗУ«Про внесення змін до деяких законів щодо вдосконалення окремих положень про місць куріння тютюнових виробів» працівниками cлужби у справах дітей Бурштинської міської ради,  спільно з працівниками КО«Бурштинської центральної міської лікарні» та працівниками Галицького ВП ГУНП 06.07.2016 року проведено черговий вечірній рейд в м. Бурштині.

Метою  рейду було:

 • попередження злочинності у підлітковому середовищі;
 • вчинення протиправних дій щодо неповнолітніх в громадських місцях;
 • недопущення поширення проявів вживання неповнолітніми спиртних напоїв, тютюнопаління;
 • контроль щодо обмеження перебування неповнолітніх, віком до 16 років, без супроводу батьків або осіб, що їх замінюють у закладах дозвілля, громадського харчування, комп’ютерних залах, на вулицях міста у вечірній час з 22 години;
 • перевірка дотримання чинного законодавства про заборону продажу неповнолітнім алкогольних та тютюнових виробів;
 • профілактика дитячої бездоглядності і безпритульності.

За маршрутом вечірного рейду  учасники  перевірили площу Героїв УПА, міський парк і стадіон, території Бурштинського водосховища, що прилягають до міського парку, музичної школи, Центрального ринку, БЗОШ №1, БЗОШ №2, БЗОШ №3, центральні вулиці міста, сквер у старій частині міста.

Рейдовою групою перевірено роботу закладів торгівлі в місті. Порушень правил торгівлі щодо продажу алкогольних і тютюнових виробів неповнолітнім в ході рейду не виявлено. Нажаль, не у всіх закладах торгівлі присутні талички з надписом про заборону продажу алкогольних і тютюнових виробів неповнолітнім, проте наявні на вхідних дверях попереджувальні флаєри.

Продавців закладів торгівлі попереджено про заборону продажу алкогольних і тютюнових виробів неповнолітнім.

Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появи у громадських місцях у нетверезому вигляді під час здійснення рейду не виявлено.

Проходячи вулицями міста, у місцях скупчення людей, працівники поліції проводили роз’яснювальну роботу щодо обмеження перебування неповнолітніх у громадських місцях без законних представників після 22 години, відповідальності за розпивання алкогольних напоїв у громадських місцях, а також тютюнопаління за межами спеціально відведених місць.

Результати проведеного рейду:

 • фактів продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім виявлено не було;
 • не виявлено розпивання алкогольних напоїв неповнолітніми;
 • у вечірній час у місті не виявлено неповнолітніх, які займаються бродяжництвом, залишились без нагляду дорослих, порушують громадський порядок.

Раді зазначити, що на території нашого міста під час рейду не виявлено значних порушень.

Хочеться, щоб  кожний день працівники торгових закладів пам’ятали, що Законом  України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту  етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових  виробів” (ст.15-3) передбачено заборону щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів:

 • особами, які не досягли 18 років;
 • у приміщеннях та на території навчальних  закладів, закладів  охорони  здоров’я, крім ресторанів,  що знаходяться на території  санаторіїв;
 • у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що
  здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях)  універсальних торговельних організацій;
 • у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);
 • з торгових автоматів;
 • на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у
  блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових,
  пива);
 • з рук;
 • у невизначених для цього місцях торгівлі.

Продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових  виробів зобов’язаний отримати   у покупця,  який   купує  пиво  (крім безалкогольного),  алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові  або  тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують  вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.

У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім  безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється.

Яку ж відповідальність несе суб’єкт господарювання та безпосередньо продавець у разі продажу слабоалкогольних напоїв особі, яка не досягла 18-річного віку?

За дані неправомірні дії передбачена адміністративна відповідальність – за продаж неповнолітнім алкоголю та тютюну до суб’єкта господарювання застосовується покарання у вигляді штрафу. Водночас у такого підприємця анулюється ліцензія на продаж алкогольних та тютюнових виробів.

         Тож шановні підприємці та працівники торгових закладів! Звертаємося до Вас із проханням неухильно дотримуватися чинного законодавства, не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої та тютюнові вироби дітям, адже кожен з нас відповідає за майбутнє покоління. Продаючи спиртне та цигарки дітям, задумайтесь, що хтось також запропонує закурити чи випити Вашій дитині і ніхто не може сказати, що після цього станеться.

Статистика трагедій свідчить: здебільшого нещастя трапляються тоді, коли діти залишаються без нагляду дорослих. 

Пам’ятаймо, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

 

Служба у справах дітей
Опубліковано 07.07.2016 року

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено