ВОЄННИЙ СТАН

ІЩЕ РАЗ ПРО ЖИТЛОВУ СУБСИДІЮ

Уряд компенсує витрати сім’ям, які не встигли оформити субсидії

В уряді заявляють, що компенсують жовтневі витрати на комунальні послуги тим сім’ям, які не встигли оформити житлову субсидію до початку опалювального сезону. Про це йдеться у повідомленні Міністерства соціальної політики, розміщеному на сайті Кабміну.

Вказується, що уряд компенсуватиме також витрати на компослуги за листопад у разі звернення за допомогою протягом двох місяців з дати початку опалювального періоду.

“Незалежно від виду опалення — централізоване теплопостачання чи індивідуальне газове або електричне опалення — у разі надходження заяви про призначення субсидії, до прикладу, у грудні безповоротна допомога Уряду буде призначена з початку опалювального сезону. Тобто держава відшкодує комунальні витрати родини за два місяці”, — сказано у повідомленні.

Крім того, у разі подання заяви на призначення субсидії протягом трьох місяців з моменту підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, субсидія призначається з дати підвищення тарифів.

“Тобто, якщо у жовтні змінюється тариф на один з видів послуг, наприклад, холодне водопостачання та водовідведення, субсидія буде призначена з 1 жовтня, навіть якщо звернення надійде значно пізніше, скажімо, у грудні”, — сказано у повідомленні.

Як відомо, Кабмін ввів можливість громадянам, які не отримують житлові субсидії, платити за житлово-комунальних послуги в розстрочку.

Надання житлової субсидії пільговикам

Пунктом 4 «Порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 передбачено, що у разі призначення житлової субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку) не нараховуються.

Це означає, що у термін дії субсидії не надаються будь-які пільги з оплати житлово-комунальних послуг, що визначені діючим законодавством. Починаючи з травня 2016 року, після набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 № 319, розрахунок субсидії проводиться без урахування зазначених пільг.

Врахування доходів фізичних осіб-підприємців при зверненні за наданням субсидії

Пунктом 12 «Порядку призначення та надання населенню субсидій», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848,  передбачено, що для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох розмірів прожитого мінімуму, встановленого для працездатних осіб на відповідний місяць, для фізичних осіб-підприємців,  які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, — трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для фізичних осіб-підприємців,  які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, — чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Таким чином, фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, є єдиною категорією громадян, для якої враховується розрахунковий дохід від такої діяльності за попередній календарний рік.

Надання житлової субсидії орендарям

Пунктом 6 «Порядку призначення та надання населенню субсидій», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848,  передбачено, що субсидія може призначатися особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні на підставі договору найму (оренди) житла, якщо їй нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

 

Зазначене викликано тим, що у випадках, коли за відсутності засобів обліку комунальних послуг кількість зареєстрованих у житловому приміщенні осіб відрізняється від кількості осіб, які орендують житло, ускладнюється розрахунок субсидії через невідповідність вартості послуг. Таким чином, плата за послуги має нараховуватись на ту кількість осіб, які орендують житлове приміщення. При цьому не вимагається відкриття особових рахунків на сплату послуг на особу, яка орендує житло.

 

Для орендарів житлового приміщення субсидія призначається на строк дії договору найму (оренди) житлового приміщення, але не більше ніж на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням. На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням орендаря.

Відділ соціального захисту
Опубліковано 31.10.2016 року

Попередній Відбувся урочистий захід з нагоди відзначення 50-річчя КО “Бурштинської центральної міської лікарні”

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено