Інтерв’ю депутата міської ради Андрія Савчака газеті “Вісник Бурштинської громади”

Інтерв’ю депутата міської ради Андрія Савчака газеті “Вісник Бурштинської громади”

Андрій Савчак: «Якщо ти чітко розумієш цілі, які собі ставиш, то все виходить»

Коротко про депутата:

  • депутат Бурштинської міської ради з листопада 2020 року;
  • голова депутатської фракції політичної партії «Платформа громад»;
  • голова постійної депутатської комісії з питань комунальної власності, житлово – комунального господарства, енергозбереження та транспорту;
  • закріплений за виборчим округом № 4 (м. Бурштин, вул. Романа Шухевича);
  • е-адреса: savchak89@gmail.com
  • життєвий девіз: “Чітко поставлена мета – перший крок до будь – якого досягнення. “

Розпочинаємо наше знайомство з депутатами восьмого скликання з Андрія Савчака – одного із наймолодших, але досить амбітного депутата цієї каденції, оскільки п. Андрій у 2020 році не лише планував увійти до депутатського корпусу ради, але і був одним із кандидатів на посаду міського голови Бурштинської міської ради.

– Доброго дня, п. Андрію, Вас вперше обрано депутатом, тому розкажіть нашим читачам трішки про себе. У 1997 році Ви з батьками виїхали до Ірландії, там здобували освіту, повернулися до України у 2015 році. Чому вирішили повернутися? Яку мету Ви переслідували, йдучи в депутати міської ради та висуваючи свою кандидатуру на міського голову?

– Так, з 1997 року ми з батьками проживали в Ірландії, там я навчався спочатку  в молодшій школі St. Kevins, потім – в старшій школі Tallaght Community School. Активно займався спортом. Приймав участь в змаганнях з боксу. Здобув юридичну освіту в університеті Griffith College Dublin. Надавав юридичні консультації з конституційного права та еміграційного законодавства республіки Ірландія. Чому я повернувся? Насправді відповідь дуже проста – тут я вдома, тут у мене власна справа, близькі друзі, які завжди мене підтримують. У рідному місті я знаю як дати собі раду в різних ситуаціях, що не завжди легко виходить десь за кордоном, бо скільки б років ти не жив в іншій країні – ти завжди там будеш залишатися чужим. Крім цього, я впевнений, що своєю позицією, своєю роботою зможу хоча б трішки змінити своє місто і коли буде певний позитивний результат, я буду знати, що в цьому є і мій деякий вклад.  Це також було однією з причин чому я вирішив піти в мери. Я маю з чим порівняти, бачив як живуть люди, як працює влада в Ірландії і хотілося хоч якось застосувати свій досвід на практиці в рідному місті. Але і будучи депутатом, думаю, зможу реалізувати свою мету.

– Андрію, Вам 31 рік і зараз Ви досить успішно займаєтеся власною справою – мережею автомийок в м. Бурштин та с. Дем’янів, а також СТО в м. Бурштині. Також разом із дружиною виховуєте двоє дітей. Чи складно поєднувати з депутатською роботою, адже Ви є головою фракції «Платформа громад» та головою депутатської комісії? З якими труднощами зіткнулися?

– Часу не вистачає у лінивого. Звичайно, депутатська робота займає дуже багато часу, якщо займатися нею серйозно. Це і робота в комісіях, виїзні засідання, робота на окрузі. Але немає нічого неможливого, якщо правильно розподілити свій час. Якщо ти чітко розумієш цілі, які собі ставиш, то все виходить.

– Одним із резонансних питань на початку каденції було питання формування складу постійних депутатських комісій. Депутати боролися за місце в бюджетній та земельній комісіях. Ви ж обрали комісію з питань комунальної власності, житлово – комунального господарства, енергозбереження та транспорту. Більше того, Ви її очолили. Які основні напрями роботи цієї комісії Ви бачите?

– Знаєте, бюджетна комісія працює над тим, щоб розподілити кошти бюджету, а наша комісія повинна, насамперед, шукати шляхи його наповнення. Мені це імпонує, оскільки, повторюся, звик працювати на результат. Напрямів роботи насправді досить багато, в основному, постійна комісія веде роботу для розвитку житлового, комунального господарства та благоустрою, поліпшення обслуговування населення. Працюючи у цій комісії, потрібно добре орієнтуватися в проблемах територіальної громади, розуміти їх виникнення, етапи «розвитку», спроби, які докладалися до вирішення, місцеві інтереси.

– То які основні проблеми в сфері ЖКГ, на Вашу думку, необхідно насамперед вирішувати? Чи маєте уже певні напрацювання?

– Насправді, у цій сфері так багато проблем… Насамперед, це і тепломережі, які потребують повної заміни, оскільки чи не щодня стаються пориви, і необхідність модернізації житлового фонду, і твердість нашої питної води, впровадження роздільного збору та сортування ТПВ, вирішення питання із сміттєзвалищем, стан міських доріг та багато інших. Наша депутатська комісія тісно співпрацює і з КП “Житловик”, і з сектором ЖКГ та обліку комунального майна, маємо різні ідеї, щодо вирішення багатьох проблем, проте, наразі ще дуже рано щось говорити. Сподіваюся, що мешканці громади зможуть оцінити наші напрацювання на ділі, а не на словах.

Але хотів би нагадати бурштинцям про міську програму співфінансування заходів із заміни вікон та дверей у багатоквартирних будинках Бурштинської міської територіальної громади на 2021 рік, яка передбачає можливість заміни вікон та/або дверей у багатоквартирних будинках на умовах співфінансування коштів міського бюджету (30%) та коштів співвласників будинку (70%). Також на 2021  рік затверджено програму про дольову участь співвласників у поточному та капітальному ремонтах багатоквартирних будинків Бурштинської міської територіальної громади, тут фінансування здійснюється у співвідношенні бюджет 40%, мешканці – 60%.

– А як плануєте розподіляти свій депутатський фонд?

– В пріоритеті – допомога на лікування. Фонд не такий великий, щоб можна було зробити щось вагоме на окрузі, для цього разом з мешканцями будемо пробувати залучати кошти з інших джерел.

– Якою бачите подальшу долю КП «Житловик»?

– КП “Житловик” однозначно потребує реформування, наразі, особисто мені ще важко сказати як правильно це зробити, працює відповідна комісія, яка детально вивчає усі “за” та “проти”. Є думка, що деякі напрями роботи (господарства) повинні бути приватними, деякі –  комунальними. Великою проблемою для КП “Житловик” є величезний борг мешканців за комунальні послуги. Поки буде тривати така тенденція – підприємство буде збитковим.

– А як щодо створення ОСББ в місті? Відомо, що для того аби взяти участь у будь-якому грантовому конкурсі щодо модернізації житлового фонду необхідною умовою є функціонування ОСББ.

– Так, створення ОСББ – це один із пріоритетних напрямків в планах моєї роботи. Наразі опрацьовую питання створення ОСББ в одному із будинків по вул. Шухевича, будемо разом шукати варіанти для проведення модернізації цього будинку і в подальшому він стане прикладом для інших. Можливо, так зможемо показати людям, що ОСББ – це єдиний вихід, оскільки місцевий бюджет ніколи не зможе покрити усі видатки для того, щоб привести наші будинки в порядок.

– Нещодавно відбувся розподіл депутатів за округами. Ви будете опікуватися вул. Романа Шухевича. Як плануєте зустрічатися зі своїми виборцями? Як Вас можна знайти?

– Планую щотижня працювати на окрузі, зустрічатися з мешканцями. До мене можна писати на е-адресу (ред. – вказана вище) або телефонувати за номером 097 507 9274.

– п. Андрію, і наостанок: якою б Ви  хотіли бачити Бурштинську громаду наприкінці каденції? Над чим, на Вашу думку, потрібно попрацювати найбільше?

– Все-таки, хотів би не побачити, а відчути! Бо за 5 років, мабуть, не вдасться зробити чогось неймовірного і дуже багато. Але хотілося б знати, що мешканці нашої громади розуміють що міський голова, його заступники, усі відділи та депутати працюють для того, щоб усі населені пункти нашої громади розвивалися. Я люблю наше місто. І хочеться любити Бурштин не лише через те, що він мені рідний, а й тому, що це місто можливостей для кожного. Місто в якому буде комфортно молоді, людям середнього віку ну і, звичайно, старшому поколінню. Бурштинська громада має стати культурною і туристичною, зручною для мешканців та для розвитку бізнесу.

– Дякуємо п. Андрію за розмову, бажаємо Вам успіхів, не втрачати запалу та реалізації всього задуманого!


Джерело: газета “Вісник Бурштинської громади”

Попередній Сьогодні Рогатинською філією ДУ “ІФОЛЦ МОЗ України” було здійснено заходи щодо дезінфекції адмінприміщення Бурштинської міської ради та Центру надання адміністративних послуг

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

Понеділок – четвер: 08:00 – 17:15
П’ятниця: 08:00 – 16:00
Обідня перерва: 12:00 – 13:00
Субота – неділя: вихідний

В розробці

Бурштинська міська рада © 2021. Всі права захищено