Оксана Чіх – інформація про правопорушення та профілактику правопорушень серед неповнолітніх на території Бурштинської ТГ у 2020 році

Оксана Чіх – інформація про правопорушення та профілактику правопорушень серед неповнолітніх на території Бурштинської ТГ у 2020 році

Про правопорушення та профілактику правопорушень серед неповнолітніх на території Бурштинської ТГ у 2020 році під час засіданні виконавчого комітету 25 березня розповіла Оксана Чіх, старший інспектор ювенальної превенції Галицького ВП ГУНП в Івано-Франківській області.
Протягом 2020 року старшим інспектором ювенальної превенції Галицького ВП ГУНП в Івано-Франківській області вживалася низка організаційних та профілактичних заходів щодо профілактики та попередження рецидивної злочинності на території обслуговування. За вказаний період на території Бурштинської ТГ притягнуто до кримінальної відповідальності:
– мешканця м. Бурштин, 2002 р.н., який був взятий на профілактичний облік та відносно якого заведена обліково-профілактична справа за вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст 186 ККУкраїни (Грабіж поєднаний з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинений повторно, або за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст. 185 КК України, ч. 1 ст. 357 КК України. Тим самим встановлена достатність доказів для підозри неповнолітнього у вчиненні умисних дій, які виразились у незаконному виробництві, виготовленні, придбанні, зберіганні, перевезенні чи пересиланні наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту передбачених ст. 309 КК України. Також не одноразово був притягнутий до адміністративної відповідальності за перевезення, зберігання та пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин в невеликих розмірах ( ст. 44 КУпАП);
– мешканця м. Бурштин, 2004 р.н., за вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст 185 КК України, тим самим встановлена достатність доказів для підозри неповнолітнього у вчиненні умисних дій, які виразились у таємному викраденні чужого майна (крадіжці) поєднаному з проникненням до житла, тобтоу вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України;
– мешканця м. Бурштин, 2002 р.н., який підозрювався у вчиненні умисних дій, що виразилися у незаконному заволодінні транспортним засобом, вчиненому повторно, у таємному викрадені чужого майна (крадіжці), вчиненій повторно та поєднаній з проникненням у інше приміщення, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, перетбачених ч. 2 ст. 289, ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 185 КК України в зв’язку з чим покарання відбуває у місці позбавлення волі;
– мешканця с. Новий Мартинів, 2003 р.н, який підозрювався у вчиненні умисних дій, що виразилися у незаконному заволодінні транспортним засобом, вчиненому повторно, у таємному викрадені чужого майна (крадіжці), вчиненій повторно та поєднаній з проникненням у інше приміщення, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, перетбачених ч. 2 ст. 289, ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 185 КК України, в зв′язку з чим покарання відбуває у місці позбавлення волі.
Враховуючи вище перелічене, вжито ряд заходів щодо протидії повторних правопорушень та рецидиву, але результату, нажаль, це не принесло.
Щодо виявлення та документування фактів продажу неповнолітнім пива, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ( ч. 2 ст 156 КУпАП) проведено багаторазові рейди на території обслуговування в ході яких складено адміністративні протоколи на продавців магазинів.
За 2020 рік на території Бурштинської ТГ виявилося близько 18 адміністративних правопорушень передбачених ст. 184 КУпАП «Невиконання батьками, або особами, що їх замінюють обов’язків, щодо виховання дітей».
Проведені в 2020 році організаційні та профілактичні заходи спрямовані на своєчасне виявлення осіб, які вчиняють домашнє насильство, а також посилення профілактичного впливу стосовно них. Не повною мірою сприяло позитивним змінам у цьому напрямку службової діяльності органів поліції. Складено 2 адміністративні протоколи за ст. 173-2 (Вчинення насильства в сім’ї, невиконання захисного припису) та винесено 2 термінових заборонних приписів стосовно кривдника, які вчинялись відносно неповнолітніх.
Також в червні 2020 року мав місце спроба навмисного самоушкодження, вчиненого неповнолітньою дівчиною, 15 років, шляхом порізу судин. Основною причиною самоушкодження неповнолітньої було відсутність взаєморозуміння та конфлікти в родині.
4 звернення надійшло від учасників освітнього процесу та батьків, щодо булінгу (цькування), які були кваліфіковані як побутовий конфлікт, та проведено профілактичну бесіду.
Проводились превентивні заходи з підлітком, який перебував на обліку у Галицькому ВП ГУНП, як особа, що двічі та більше покидала місце проживання, навчання (дитина-утікач). А саме: проводились ознайомлювальні, попереджувальні бесіди з неповнолітнім та його батьками, надсилалась інформація у відповідні державні органи, які уповноважені здійснювати профілактичну роботу з неповнолітнім, складено акт обстеження умов проживання та виховання н/д, встановлено коло друзів та інтереси неповнолітнього, чинників, що можуть негативно впливати на нього, способи життя, кола зв’язків з метою запобігання вчинення останнім повторних проступків.
Регулярно в усіх закладах освіти м. Бурштин, проведено виховні бесіди з підлітками, щодо акцій: «16 днів проти насильства», «День безпечного інтернету», « Посміхнись життю, ти йому подобаєшся», «Булінг (цькування)», «Стоп Наркотик», «скажи Курінню-НІ!» «Профілактика адміністративних та кримінальних правопорушень в учнівському середовищі» і т.д.
Також, починаючи з березня 2020 року у Бурштині в зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19 проводились профілактичні заходи щодо дотримання карантинних обмежень, де дітям та їх батькам наголошувались правила поведінки під час карантину.
Попередній Про роботу поліції на території Бурштинської ТГ у 2020 році розповів Микола Гурак, начальник сектору превенції відділення поліції №3 (м. Галич)

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

Понеділок – четвер: 08:00 – 17:15
П’ятниця: 08:00 – 16:00
Обідня перерва: 12:00 – 13:00
Субота – неділя: вихідний

В розробці

Бурштинська міська рада © 2021. Всі права захищено