Гриби- прихована небезпека

Гриби- прихована небезпека

Осінь основний сезон для збору грибів, який триватиме аж до листопада. Збирання грибів для багатьох українців є приємним способом провести вільний час, проте таке дозвілля  має багато небезпек, якщо не розбиратися в грибах досконало. А значить, є підвищений ризик отруєння грибами, тому в черговий раз,  застерігаємо:

 • Не можна збирати старі, червиві, покриті цвіллю гриби. У таких грибах вже починаються процеси розкладання білка, що про вживання їх в їжу може завдати непоправної шкоди вашому здоров’ю.
 • Не можна збирати гриби біля автомагістралей та біля промислових підприємств. Гриби, зібрані біля автомобільних трас і залізничних колій, накопичують небезпечні для здоров’я важкі метали і радіоактивні елементи.
 • Для збору грибів не можна використовувати тару не проникну для повітря – поліетиленові пакети, сумки і т.д. Краща місткість для грибів – плетена корзина.
 • Приготовлені страви з грибів не можна зберігати в теплому місці. Залишати на «завтра» грибні блюда можна тільки в холодильнику і в посуді, що добре закривається.
 • Не слід готувати і зберігати блюда з грибів в металевому посуді.
 • Деякі види грибів не сумісні з алкоголем. Як і будь-який продукт, гриби можуть викликати алергічні реакції.
 • Грибні страви не є їжею для дітей!

Потрібно пам’ятати, що гриби можуть помітно відрізнятися по вигляду залежно від того, де вони виросли. Так, наприклад, білі гриби із змішаних лісів (при чому із самих глухих) – великі, приземисті, з товстою ніжкою і маленькою шапочкою насиченого темно-червоного кольору. Білі гриби зі соснових лісів – з тоншою ніжкою і з світлим широким капелюшком. Дуже рідко, але попадаються гіганти з капелюшком великих розмірів.

Найпоширеніші види отруйних грибів:

 • Бліда поганка (капелюшок діаметром до 10см., шовковиста від сіро-білого до блідо-зеленого і оливкового кольору).
 • Мухомор пантерний (капелюшок до 12см в діаметрі, різних відтінків коричневого кольору, з початку майже куляста).
 • Мухомор поганковидний ( капелюшок до 8см в діаметрі, спочатку біла, потім жовтувато-зелена, з білими крупними пластівцями).
 • Мухомор порфірний ( капелюшок до 9см в діаметрі, мишаста з фіолетовим відтінком, спочатку дзвонова).
 • Шампіньйон рудий ( капелюшок до 15см в діаметрі, спочатку округлий, потім широколистий.

Найнебезпечнішим грибом вважається бліда поганка і її різновиди. При отруєнні її токсинами реєструється до 99 % летальності потерпілих. При цьому поражаються печінка, нирки, серце, центральна нервова система, кишківник.

Пам’ятайте! Навіть при найменшому нездужанні – нудоті, блювоті, розладі травлення, які пов’язана з вживанням грибів, необхідно негайно викликати «швидку допомогу» або доправити хворого до лікарні! Кожна згаяна година може коштувати людині життя! 

  

Наталія Николишин, фельдшер санітарний

Рогатинського відділу ІФ РВ ДУ «Івано-Франківський

ОЦКПХ МОЗ».

 

 

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено