Головне управління статистики в Івано-Франківській області інформує

Головне управління статистики в Івано-Франківській області інформує

Діяльність колективних засобів розміщування

Головне управління статистики інформує. У 2018 році в області надання місць для тимчасового проживання здійснювали 67 колективних засобів розміщування (юридичних осіб), з них 46 (68,7%) – готелі та мотелі,                     18 (26,9%)  – засоби розміщування на період відпустки та іншого тимчасового проживання (хостели, будинки відпочинку, пансіонати відпочинку,  бази  відпочинку,  туристські  бази,  гірські  притулки),  3 (4,4%) – інші засоби розміщування (гуртожитки для приїжджих, інші місця для тимчасового розміщування).

Упродовж минулого року у колективних засобах розміщування перебували 168,7 тис. осіб, з них 17,5 тис. (10,4% з усієї кількості) – іноземні громадяни. Переважна більшість відвідувачів (83,3%) надавали перевагу готелям та аналогічним засобам розміщування. Усіма відвідувачами проведено 465,6 тис. ночівель, з них 68,8% – у готелях і мотелях.

З  числа  іноземних  туристів,  які  відвідали  нашу  область,  кожний восьмий – громадянин Польщі (2093 особи), кожний дев’ятий – Ізраїлю           (2021 особа). Представники Румунії складали 10,7% від загальної кількості іноземних туристів (1865 осіб), Італії, Молдови та Білорусі –  9% (1608, 1395 та 1329 осіб відповідно).

Найбільше приїжджих зупинялись у колективних засобах розміщування міст Яремче (54,3%) та Івано-Франківська (36,1%).

Серед регіонів України за кількістю обслугованих колективними засобами розміщування туристів Івано-Франківщина посіла восьме місце.

В Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області повідомляють, що земельний податок необхідно сплатити протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

За несплату у встановлений термін передбачено застосування штрафних санкцій. При затримці до 30 календарних днів наступних за останнім днем строку сплати, передбачено штраф у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу, а при затримці сплати більше 30 календарних днів – штраф 20 відсотків. Одночасно, на суму податкового зобов’язання з плати за землю, не сплаченого протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, нараховується пеня у порядку, визначеному ст. 129 Податкового кодексу України.

Нагадаємо, що платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Відповідно до п.281.1 ст. 281 ПКУ від сплати земельного податку звільняються:

–  інваліди першої і другої групи;

–  фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

–  пенсіонери (за віком);

– ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

– фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Одночасно, звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

– для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 га;

– для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 га, в селищах – не більш як 0,15 га, в містах – не більш як 0,10 га;

– для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 га;

– для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 га;

– для ведення садівництва – не більш як 0,12 га.

Для отримання пільг щодо сплати земельного податку, необхідно надати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують право на пільгу.

При цьому, якщо фізична особа має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа мала до 01 травня поточного року подати письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги. Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

Якщо фізична особа, визначена у пункті 281.1 статті 281 ПКУ, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання і загальна площа таких земельних ділянок перевищує граничні норми відведення, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги. Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву. Якщо до 1 травня поточного року така фізична особа не подала до контролюючого органу заяву про самостійне обрання/заміну земельних ділянок для застосування пільги, то у поточному році оподатковуються всі земельні ділянки, які є у її власності (крім земельної ділянки, на яку подана вказана заява у 2017 році).

Також за допомогою «Електронного кабінету» платники податків – фізичні особи мають можливість перегляду даних, зокрема, щодо об’єктів оподаткування (земельні ділянки, житлові будинки, квартири, садові (дачні будинки), гаражі, легкові автомобілі); сформованих податкових повідомлень-рішень та необхідних платіжних реквізитів органів місцевого самоврядування для сплати плати за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та транспортного податку; розрахунків сум податкових зобов’язань по таких податках та стану розрахунків з бюджетом.

Одночасно зазначаємо, що при використанні «Електронного кабінету» платники податків мають змогу сплатити податки в будь-який зручний для себе час.


Посів сільськогосподарських культур підприємствами  міст та районів Івано-Франківської області під урожай 2019 року

Головне управління статистики інформує. Підприємствами області під урожай 2019 року посів культур сільськогосподарських проведено на площі 167,5 тис.га, що на 7,6 тис.га (на 4,3%) менше порівняно з попереднім роком. Найбільше площ  засіяно підприємствами Коломийського – 30,1 тис.га (17,9% загально¬обласних посівів у підприємствах), Городенківського – 29,4 тис.га (17,5%), Рогатинського – 26,5 тис.га (15,8%), Снятинського – 17,6 тис.га (10,5%),  Галицького – 16,8 тис.га (10%) та Тлумацького – 16,7 тис.га (9,9%). Частка агроформувань Тисменицького, Калуського та Богородчанського коливається в межах 6,3–4,2%, Надвірнянського, Долинського районів та Івано-Франківської міськради – 0,6–0,3%, Косівського, Рожнятівського районів, Болехівської,  Бурштинської міськрад та Коломиї – 0,2–0,1%. Порівняно з 2018р. розширено посівні площі сільськогосподарських культур підприємствами Снятинського (на 0,9%), Богородчанського (на 1,2%), Косівського (на 5,4%) районів та Івано-Франківської міськради (на 0,5%).

Культур зернових та зернобобових підприємствами посіяно 81,7 тис.га, що на 11,2 тис.га менше, ніж під урожай 2018р. У зерновій групі переважають посіви пшениці – 44,5% площ усіх зернових (36,3 тис.га), на кукурудзу припадає 32,8% (26,8 тис.га). В районному розрізі найбільше пшениці посіяно підприємствами Городенківського, Коломийського (по 5,8 тис.га) та Рогатинського (5,5 тис.га)  районів, кукурудзи – Рогатинського (7,1 тис.га), Городенківського (5,5 тис.га), Тлумацького (5 тис.га) районів.

У технічній групі посіви соняшнику склали 24,2 тис.га (на 1,8% менше, ніж у 2018р.), з них у господарствах Коломийського району – 9,4 тис.га, Снятинського – 3,8 тис.га, Рогатинського – 3,5 тис.га. Сою посіяно на площі 28,2 тис.га (на 3,6% більше), зокрема, найбільші площі посіву цієї культури мали агроформування Коломийського (7,1 тис.га), Рогатинського (4,4 тис.га), Тлумацького, Снятинського (по 3 тис.га) та Городенківського (2,9 тис.га) районів. Ріпаком озимим та кользою засіяно 28,2 тис.га (на 15% більше, ніж торік), в тому числі підприємствами Городенківського району – 8,3 тис.га,  Коломийського – 3,7 тис.га, Рогатинського – 3,2 тис.га.


Стан виплати заробітної плати на підприємствах, ьв установах, організаціях м.Івано-Франківська станом на 1 липня 2019 року

Головне управління статистики інформує. Заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій м.Івано-Франківська на 1 липня 2019р. становила 23,4 млн.грн, що складає 74,6% від загальної суми боргу по області.

У порівнянні з показником на 1 червня 2019р. сума боргу збільшилась на 964,6 тис.грн або на 4,3%.

У структурі загальної суми заборгованості 81,3% припадає на підприємства, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, 18,7% – на економічно активні підприємства.

Основна частина суми боргу із виплати заробітної плати припадає                     на сферу оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (51,5% загальної суми боргу) та промисловість (46%).


Заробітна плата штатних працівників та стан її виплати у червні 2019 року

Головне управління статистики інформує. Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій області та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб у червні 2019р. становив 9519 грн, що у 2,3 раза перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати (4173 грн).

Найвищий рівень заробітної плати в області у червні 2019р.  спостерігався в сфері державного управління й оборони; обов`язкового соціального страхування, на виробництві гумових і пластмасових виробів; іншої неметалевої мінеральної продукції, в сільському господарстві, на виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, в добувній промисловості і розробленні кар’єрів, де заробітки працівників перевищили середній показник по області на 41,3% – у 1,8 раза. Найнижчі нарахування заробітної плати зафіксовано у поштовій та кур’єрській діяльності, у сфері надання інших видів послуг (не перевищували 51% середнього показника по області).

Заробітна плата у червні 2019р. порівняно з травнем 2019р. збільшилась на 8,6%, а відносно червня 2018р. – на 15,8%.

Індекс реальної заробітної плати у червні 2019р. порівняно з травнем 2019р. становив 109,2%, відносно червня 2018р. – 106,2%.

Заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області на 1 липня 2019р. становила               31,4 млн.грн, що складає 1,7% фонду оплати праці, нарахованого за червень 2019р., та 1,1% суми заборгованості по державі. Упродовж червня 2019р. сума заборгованості збільшилась на 6,5%.

Станом на 1 липня 2019р. заборгованість із виплати заробітної плати за рахунок бюджетних коштів відсутня.

У структурі загальної суми заборгованості 30,2% припадає на економічно активні підприємства, 69,8% – на підприємства, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Основна сума боргу із виплати заробітної плати припадає на підприємства промисловості (55,4% від загальної суми) та сфери оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (38,5%).

Довідки за телефоном: (0342)79-20-09; e-mail: ifgus@ifstat.gov.ua.

Більше інформації: http://www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-OPLATA_PRACI.htm


 

Стан виплати заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях міст і районів області станом на 1 липня 2019 року

Головне управління статистики інформує. Станом на 1 липня 2019р. заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області становила 31,4 млн.грн, що складає 1,7% фонду оплати праці, нарахованого за червень 2019р.

У порівнянні з 1 червня 2019р. борг із виплати заробітної                             плати збільшився на 1,9 млн.грн, або на 6,5%. Упродовж червня заборгованість збільшилась у містах Івано-Франківську (на 964,6 тис.грн), Бурштині (на 562,7 тис.грн), Калуші (на 180,7 тис.грн), Тисменицькому       (на 102,8 тис.грн), Косівському (на 90,5 тис.грн) та Тлумацькому                            (на 24,1 тис.грн) районах.

На підприємства обласного центру припадає 74,6% загальної суми заборгованості із виплати заробітної плати, Тисменицького району – 15,2%, м.Бурштина – 4,9%, Косівського району – 3,1%, м.Калуша – 1,9% та Тлумацького району – 0,3%. На підприємствах решти міст та районів області заборгованість із виплати заробітної плати відсутня.

Заборгованість підприємств області за рахунок бюджетних коштів станом на 1 липня 2019р. відсутня.

У структурі загальної суми заборгованості з виплати заробітної плати  в цілому по області на економічно активні підприємства припадає 30,2% суми боргу. Серед підприємств м.Бурштина, Косівського та Тлумацького районів цей показник складає 100%, м.Калуша – 47,2%, Тисменицького району – 47%, м.Івано-Франківська – 18,7%.

У м.Івано-Франківську 81,3% суми заборгованості з виплати заробітної плати, у Тисменицькому районі – 53%, у м.Калуші – 52,8% суми боргу утворено на підприємствах, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (по області цей показник складає 69,8%).

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2019

 

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено