ВОЄННИЙ СТАН

«Гартуй Джура козацьку силу волі!…»

«Гартуй Джура козацьку силу волі!…»

dzhura20173-890x395

Сьогодні на долю нашої країни випали важкі випробування. Але «ми – народ, якого правди сила ніким звойована ще не була», спільними зусиллями, наснагою і працею, прагненням кожного побудувати сучасну країну, обов’язково здолаємо  всі перешкоди на нашому нелегкому  шляху до становлення незалежної держави.

Для цього нам необхідно виховувати почуття патріотизму в кожного українця  з дитячих пелюшок, кристалізуючи його в дитячому садочку, загальноосвітній школі, вузі. Враховуючи навислу над Україною реальну загрозу втрати державної цілісності, держава сьогодні по-справжньому повернулася лицем до посилення національно-патріотичного виховання. Прийнято Концепцію, розроблено Заходи і Методичні рекомендації щодо їх впровадження.

Одним із ключових моментів реалізації Концепції національно-патріотичного виховання є виховання учнівської молоді в дусі козацьких традицій під час проведення  Всеукраїнської військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл»  («Джура»).

Щороку, на початку ІІ семестру, в Бурштинській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 проводиться традиційний спортивно-розважальний конкурс «Великі перегони» (в рамках проведення Всеукраїнської військово-спортивної гри «Джура» ). За традицією, в ньому беруть  участь учні 5-их класів. Цьогоріч змагання відбулися  26 січня в спортивній залі школи і були присвячені пам’яті героїв Крут, Героїв Небесної Сотні і Героїв АТО.  Змагалися дві чоти козацької сотні імені Д. Вишневецького.

Змаганням передувала посилена підготовка, яку проводили класні керівники Белицька Г.Д. та Луцик Н.І.. У процесі підготовки учні вчилися ходити строєм, виконувати команди, співати стройову пісню.

Першим основним і  традиційним конкурсом «Великих перегонів» став конкурс строю і пісні. За командою сотника , учня 5-А класу Барабалюка Владислава, чотові доповіли про готовність до огляду і пройшли стройовим маршем, виконуючи козацьку пісню. І хай не завжди всі йшли в ногу, але вікна спортивної зали дрижали від гучного співу та дружніх кроків. Журі відмітило добрий вишкіл козачат і поставило  найвищі бали обом командам.

Далі між собою помірялись силами чотові командири Яцентий Станіслав та Музика Олег, які відповідали по-черзі на питання та змагалися в конкурсах «Їм – не наїмся» та «П’ю – не нап’юся». У цьому протиборстві переможця так і не було виявлено, бо обидва командири не поступалися один одному.

У програму проведення «Великих перегонів»  входить і конкурс, в якому змагаються класні керівники. Питання традиційні: наскільки добре класні керівники за п’ять місяців вивчили своїх учнів, їх сім’ї, умови їхнього навчання і виховання. Цього року обидва класні керівники показали відмінне знання своїх класних колективів, що було дуже позитивно сприйнято батьками, які були присутні на конкурсі.

Новинкою цьогорічного конкурсу стала підготовка патріотичного флеш-мобу «Я –  і Україна», в якому кращими виявилися учні 5-Б класу, які з допомогою кл. керівника Луцик Н.І. зуміли і станцювати, і показати акробатичні трюки, які не залишили байдужими глядачів.

Ну а після теоретичної розминки настав апогей змагань – спортивно-розважальні естафети, які проводили вчителі фізкультури Куп’як П.І. та Кохан О.С. Тут було все: і надмірні емоції, і шалена підтримка вболівальників, і радість перемоги , і сльози розчарування. Команди йшли крок в крок. Кожна помилка суперника ставала шансом для інших. Крапки над «і» поставив фінальний конкурс -«Перетягування каната». Саме завдяки йому  загальну перемогу у «Великих перегонах» здобула чота 5-А класу. Обидві команди були нагороджені грамотами, а команда-переможець отримала перехідний кубок.

У кінці дійства  атмосфера суперництва перетворилась у дружню, адже всі діти отримали задоволення від участі в змаганнях. Вчителі й організатори  побачили дітей, які насамперед гордяться своєю національністю, знають історію рідного краю, поважають традиції і звичаї українського народу. Проведення цього заходу дало хороший результат. Адже діти  в своїй уяві повернулись до свого історичного минулого, пригадали все раніше забуте про козацькі звичаї, побут, традиції.

Участь у подібних конкурсах дозволяє виховувати юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості, здорового способу життя духовно багатої та фізично-розвиненої особистості  – українця-патріота.

Учасники змагань отримали величезний заряд позитивної енергії і можливість –  кожному внести свою лепту в історію формування міцного класного колективу.

dzhura20175 dzhura20174 dzhura20172 dzhura20171 dzhura2017

Бурштин NEWS
Опубліковано 30.01.2017 року

Попередній Використання енергетичних матеріалів та продуктів перероблення нафти підприємствами та організаціями області за грудень 2016 року

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено