ВОЄННИЙ СТАН

Футбольний турнір об’єднав гравців із заходу та сходу країни у м. Бурштин

Футбольний турнір об’єднав гравців із заходу та сходу країни у м. Бурштин

1366328_1392876Головною подією святкувань Дня міста у Бурштині на Івано-Франківщині, які пройшли 19-20 вересня, став футбольний турнір за участі команд із різних частин України. На думку організаторів події, такі заходи сприяють подоланню стереотипів та налагодженню діалогу між українцями. Окрім футболу, у День міста мешканці Бурштина мали змогу спостерігати за змаганнями регбі між учнями місцевих коледжів, виступами на байдарках та каное, шахово-шахматним турніром, виступами авіагуртка, а також відвідати місцевий ярмарок.

Ідея  проведення футбольного турніру, за словами міського голови Бурштина Петра Курляка, зародилась при обговоренні заходів  святкування Дня міста. Якщо раніше на святкування до Бурштина приїжджали музичні виконавці національного рівня, то цьогоріч від такої ідеї святкувань громада вирішила відмовитись через проведення АТО в країні.

Бюджет турніру, який профінансувала компанія ДТЕК, становив 148 тис. грн. Більша частина цих коштів пішла на доїзд та проживання футболістів у місті. Для участі у турнірі організатори запросили 8 команд: дві з Бурштина, по одній – із міст Буськ та Богородчани, та чотири команди із міст-енергетиків: Добротвір (Львівська обл.), Ладижин (Вінницька обл.), Курахове (Донецька обл.) та Щастя (Луганська обл.).

«Ми вирішили, що найкращим способом святування Дня міста і, одночасно, відновленням хорошого діалогу на спортивному рівні, стане проведення такого турніру», — розповів Петро Курляк.

На думку директора департаменту зі сталого розвитку компанії ДТЕК Енерго Вікторії Гриб, подібні турніри – це перший крок на шляху до миру у нинішній ситуації, адже, за допомогою безпосереднього спілкування, вони сприяють спростуванню обопільних стереотипів між сходом та заходом країни.

«Нам здається, що це дуже гарна подія – об’єднання Сходу та Заходу…Не зважаючи на те, хто дійсно отримає перемогу у турнірі, тут переможе дружба. Дружба між людьми, що проживають в Україні», — зазначила Вікторія Гриб.

Футболісти зі сходу країни найважчим у проекті називають переїзд: подолати 1200 кілометрів для них виявилось досить виснажливо. Натомість дощову погоду, яка в той день була у Бурштині, вони, навпаки, вважають сприятливою для футболу – мовляв, температура якраз оптимальна для гри.

«Дякуємо організаторам цього матчу за те, що влаштували його, розуміючи, що Схід і Захід для нас – єдині», — зазначив капітан  команди-переможця турніру зі Щастя ДТЕК Луганської ТЕС Євген Порядков. У фіналі турніру вони вибороли перемогу у футбольної команди із Курахового.

Міський голова Бурштина Петро Курляк зазначив, що Бурштин і раніше підтримував різноманітні контакти із Щастям, адже міста є побратимами. Окрім цього, за підтримки компанії ДТЕК у 2013 році міські голови Курахового та Бурштина спільно провели експеримент — на один тиждень обмінялись посадами, намагаючись протягом цього періоду покерувати незнайомим містом.

Джерело

Опубліковано: 22.09.2015 

Попередній До Дня міста в Бурштині реалізовується 16 проектів в рамках конкурсу «Місто своїми руками»

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено