ВОЄННИЙ СТАН

Енергоефективні рішення в українських домогосподарствах мають стати трендом

Енергоефективні рішення в українських домогосподарствах мають стати трендом

news-image“Весь світ переймається питанням зменшення енергоспоживання у будівлях, впровадженням новітніх енергоефективних технологій та будівництвом пасивних будинків. Україна не виключення і вже крок за кроком слідує глобальній тенденції”, – таку думку висловив Костянтин Гура, заступник начальника управління проектного менеджменту та міжнародного співробітництва департаменту стратегічного розвитку Держенергоефективності, виступаючи на конференції “Будинок майбутнього: енергоефективний.

За його словами, Агентство активно працює над вдосконаленням нормативно-правової бази у цій сфері відповідно до європейських стандартів. Зокрема, він нагадав, що вже підготовлено законопроект про енергоефективність будівель. Цим законопроектом планується розробити національний план дій щодо збільшення кількості будівель з близьким до нульового споживанням енергії.

“Проте, якщо ми хочемо досягти дійсно грандіозних результатів, ми маємо змінити культуру енергоспоживання. Перш за все, переконати кожну родину, кожного українця у необхідності раціонально споживати енергоресурси та впроваджувати енергоефективні рішення. Держава зі свого боку вже надає підтримку усім охочим у рамках програми “теплих кредитів”, – повідомив він та зазначив, що програма користується величезним попитом.

“У перший місяць дії програми, у жовтні 2014 року, було оформлено лише близько 100 кредитів. Зараз же банки видають до 1000 кредитів у день. Загалом за весь час дії програми населення взяло енергоощадних позик на суму 1,3 млрд. грн.”. – зауважив Костянтин Гура.

“Іншими словами, більше 100 тисяч українських домогосподарств проголосували “за” енергоефективність”, – наголосив він та додав, що зробити енергоефективність трендом в Україні можна спільними зусиллями усіх зацікавлених сторін: влади, експертного середовища, міжнародної спільноти, суспільства.

У ході конференції учасники та гості мали нагоду ознайомитися з кращими рішеннями щодо утеплення будинку, а також із сучасними практиками у сфері енергоефективного проектування та будівництва.

Довідково

Організатором конференції виступила Асоціація з енергоефективності та енергозбереження за підтримки Посольства Франції в Україні та Кам’янець-Подільської міської ради.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Опубліковано 12.04.2016 року

Попередній Реставрація меморіальних плит Загиблим Воїнам

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено