ВОЄННИЙ СТАН

ДТЕК починає відбір учасників III хвилі проекту «Енергоефективні школи»

ДТЕК починає відбір учасників III хвилі проекту «Енергоефективні школи»

В 11 містах і районах діяльності ДТЕК стартував конкурсний відбір шкіл для участі в проекті «Енергоефективні школи». Не винятком стало і місто Бурштин. Оцінка претендентів включає більше 20 критеріїв, основні з яких – готовність проводити енергозберігаючі заходи, наявність систем обліку енергії, здатність надати інформацію про енергоспоживання школи.

В 2014-2015 навчальному році відбудеться третя хвиля проекту ДТЕК «Енергоефективні школи», мета якого – поступове виховання в українців навичок раціонального та відповідального споживання енергії. В рамках проекту учні 6-8 класів проходять факультативний навчальний курс «Основи теплопостачання та теплозбереження», відвідують підприємства ДТЕК, проводять власні практичні дослідження та інформаційні кампанії для популяризації енергозбереження. В результаті школярі розробляють власні проекти з підвищення енергоефективності своїх навчальних закладів. Реалізацію проектів шкіл-переможців фінансує ДТЕК.

«Компанія ДТЕК зацікавлена в тому, щоб українці були максимально відповідальні і активні в питаннях енергоефективності. Це реальний вклад не тільки в енергонезалежність країни, а й у поліпшення екологічної обстановки. Крім того, зниження енергоспоживання дозволяє істотно заощадити і сімейний, і шкільний, і державний бюджет. Важливо, щоб люди розуміли: від їх поведінки справді залежить дуже багато. Сподіваємося, що не тільки діти, а й дорослі почерпнуть в проекті ДТЕК «Енергоефективні школи» корисні знання та навички, натхнення для втілення змін у життя », – підкреслила Вікторія Гриб, керівник департаменту з соціального розвитку ДТЕК.

Для участі в проекті необхідно заповнити заявку-анкету та надіслати її на електронну адресу ees@mdi.org.ua до 14 листопада 2014 року. Завантажити заявку можна на сайті Програми соціального партнерства ДТЕК: http://spp-dtek.com.ua/projects/energy-efficient-schools/. Також на сайті можна буде уточнити результати відбору і відстежити реалізацію проекту.

Вибір шкіл проводить конкурсна комісія, до якої увійшли представники ДТЕК і експерти Всеукраїнської громадської організації «Інститут місцевого розвитку» (ВБО ІМР), що здійснює методичне супроводження проекту. Спочатку оцінюється загальна готовність школи до участі в проекті: чи готова школа включити курс з енергозбереження в навчальну програму, розраховані Чи найпростіші показники енергоспоживання школи (наприклад, питома витрата теплоти і електроенергії на одиницю споживання), чи є в школі вузли обліку енергії. Потім навчальні заклади, допущені до участі в проекті, рейтинг – з них вибираються ті, що найкращим чином відповідають вимогам проекту і найбільш якісно заповнили заявку.
«Досвід попередніх двох етапів показує, що навіть зміна щоденних звичок дозволяє знизити енергоспоживання на 20% – не кажучи вже про заходи з утеплення приміщень, заміни вікон, використанню енергоефективних лампочок і устаткування. Приміром, тільки в лютому-березня 2014 55 шкіл-учасників другої хвилі проекту змогли заощадити близько 60 тисяч кВт • ч електроенергії на загальну суму 70 тис. Грн. Не дивно, що інтерес шкіл до цього напрямку в цьому році настільки високий », – повідомив виконавчий директор ВБО ІМР Руслан Тормосов.

У Бурштинів проекті «Енергоефективні школи» візьмуть участь 2 школи, які не брали участі у минулому році. Нагадаємо, що у першому етапі у проекті взяли участь ЗОШ №3, яка отримала перше місце та та ЗОШ №2, яка посіла друге призове місце.

Попередній Важкий бюджетний 2015 рік або зміни, які очікують на місто (інтерв’ю)

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено