ВОЄННИЙ СТАН

ДТЕК ЕСКО реалізує перший енергосервісний проект для ТЕС

ДТЕК ЕСКО реалізує перший енергосервісний проект для ТЕС

ДТЕК ЕСКО встановить на Бурштинській ТЕС енергоефективні насоси, що дозволять економити 35% електроенергії при під час подавання води на станцію. Вперше в Україні механізм енергосервісного контракту застосовуються для підприємства великої енергетики.

На ДТЕК Бурштинській ТЕС замість старих насосів, що витрачали однакову кількість електроенергії для подавання різних обсягів сирої води в цех хімводоочищення, буде встановлено нове насосне обладнання голландського виробника «Duijvelaar pompen» з частотним приводом від концерну «ABB».

Новий насосний комплекс в автоматичному режимі регулюватиме подавання води, що дозволить зекономити 35% електроенергії.

Роботи з проектування, постачання та монтажу обладнання будуть виконані ТОВ «Інтегровані водні технології» за 4 місяці.

Інвестиції в реалізацію енергоефективного проекту становитимуть 1 млн грн. Окупність складе 1 рік. ДТЕК ЕСКО як основний інвестор та генеральний підрядник профінансує 70% модернізації комплексу насосів. Решту 30% вартості проекту співфінансує замовник — ДТЕК Бурштинська ТЕС.

Вигода від економії 35% електроенергії буде розподілена між ДТЕК ЕСКО та замовником проекту. Повернення інвестицій буде відбуватися упродовж 3 років за рахунок фактично досягнутої економії.

«Вигода від співпраці з енергосервісними компаніями (ЕСКО) полягає в тому, що гарантується результат застосування технології — економія енергії та ресурсів. Клієнт отримує комплексне рішення «під ключ», не треба залучати кредити та нести витрати з оплати відсотків та комісій, не потрібна застава, й у разі Бурштинської ТЕС — нове обладнання одразу передається у власність станції. Інвестиції ЕСКО повертаються поступово — упродовж 2–3 років, а після завершення контракту вся економія стає чистим доходом замовника», — говорить директор ДТЕК ЕСКО Роман Федорченко.

«Заміна насосу — технічно простий проект, для промисловості це не новина. А ось застосування енергосервісних механізмів фінансування для великого енергетичного підприємства сталося в Україні вперше. Це відкриває великі можливості і для інших компаній, що бажають стати енергоефективними, зекономити кошти та знизити собівартість своєї продукції. Співпраця з ЕСКО може стати основою для технічного переоснащення промисловості в Україні», — зазначив директор ДТЕК Бурштинської ТЕС Андрій Шувар.

Джерело “ДТЕК
Опубліковано 07.06.2016 року

Попередній Субсидія – це просто

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено