Добровільна пожежна команда – сучасний формат на вимогу сьогодення

Добровільна пожежна команда – сучасний формат на вимогу сьогодення

news-imageУ рамках проекту «Сприяння розвитку добровільних пожежних дружин (команд) у громадах Івано-Франківської області» в Брошнів-Осадській селищній раді проведено ознайомчий візит та консультаційний семінар експертів Представництва Фонду Ганса Зайделя (Федеративна Республіка Німеччина) в Україні – бургомістра міста Дінкельсбюль (Баварія) у відставці професора доктора Юргена Вальхсхьофера і голови пожежної служби округу у відставці Вальтера Шваба.

Метою семінару було надання знань і умінь співробітникам місцевого самоврядування для активізації роботи зі створення в місцевих громадах пожежних формувань з урахуванням баварського досвіду в організації пожежної справи, а також залучення громадськості до участі в добровільних пожежних командах. На сьогодні це є один з ефективних способів   запобігання пожежам у населених пунктах, а в разі їх виникнення – гасіння пожеж на початковій стадії.

Слухачі семінару ознайомилися з підходами до формування добровільних пожежних дружин (команд) відповідно до чинного українського законодавства, а також  їм розповіли про досвід організації пожежної справи у Федеративній Республіці Німеччині і, зокрема,  про діяльність добровольчих пожежних команд у громадах землі Баварія.  Німецькі експерти також наголосили, що успіх приходить  за умови врахування  особливостей і специфіки кожної громади.

Загалом досвід організації та діяльності добровільних пожежних дружин за кордоном демонструє, що Україна потребує вдосконалення системи забезпечення пожежної безпеки. Втім, успішна діяльність добровільних пожежних формувань можлива лише за наявності належної правової бази діяльності ДПД(К), відповідних соціальних пільг і гарантій, що надаються добровільним пожежним.

На сьогодні, попри  всі труднощі  в області зростає зацікавлення  з боку керівників органів місцевого самоврядування до цієї  теми, і одним з чинників цього зацікавлення є  ефективність роботи створених на території Прикарпаття добровільних пожежних дружин.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Опубліковано 10.06.2016 року

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено