До відома жителів м. Бурштин та с. Вигівка !

До відома жителів м. Бурштин та с. Вигівка !

Аналіз наявної інформації свідчить про ускладнення ситуації навколо розрахунків споживачів області за використаний природний газ та надані послуги на його транспортування, що може призвести до припинення його постачання та загострення соціальної обстановки в регіоні.

Довідково: за 5 місяців поточного року споживачам області відпущено 292 млн.куб.м природного газу, що на 76 млн.куб.м менше, ніж за аналогічний період 2018 року. При цьому, зменшення обсягів розподілу газу відбулося за рахунок всіх категорій споживачів. Зокрема, найбільше скорочення споживання газу спостерігається серед побутових споживачів – на 66 млн.куб.м (загальне споживання становить 194 млн.куб.м), промисловість зменшила використання газу на 7,5 млн.куб.м (споживання склало 33,8 млн.куб.м), бюджетні установи – на 1,4 млн.куб.м (використано 10,5 млн.куб.м).

Незважаючи на значне (близько 20%) скорочення використання газу в області, заборгованість споживачів постійно зростає. Так, на даний час загальна заборгованість споживачів області за використаний газ складає близько 540 млн. грн., зокрема:

  • бюджетні організації – 8 млн. грн.;
  • промисловість – 2 млн. грн.;
  • населення – 530 млн. грн. (у т.ч. за поточний рік – 470 млн. грн.).

За твердженням спеціалістів, основними причинами зростання неплатежів з боку населення є зменшення кількості субсидіантів, зростання ціни на газ, зміни соціальних норм, а також запровадження монетизації субсидій.

Зокрема, на даний час рівень розрахунків субсидіантів складає лише 50%, в той час як цей показник без врахування субсидій перевищує 100%. Наразі 158 тис. субсидіантів мають борги за спожитий газ, загальна сума їх неплатежу перевищує 200 млн. грн. і вона щомісячно зростає.

Одночасно з березня п.р. змінився механізм виплати житлових субсидій, споживачі- субсидіанти почали їх отримувати «живими» грошима для оплати за використаний газ. Разом з тим, значна кількість клієнтів своєчасно не розраховується за спожитий газ, а використовує кошти на власні потреби. Так, за наявною інформацією, до початку монетизації субсидії, заборгованість субсидіантів складала 150 млн. грн., зараз понад 200 млн. грн. При цьому, в подальшому такі боржники можуть залишитись без державної допомоги.

Довідково: відповідно до вимог чинного законодавства, субсидіантам, у разі простроченої заборгованості у сумі понад 340 грн. впродовж 2-х місяців,  видача державної допомоги призупиняється.

У свою чергу, через високий рівень заборгованості побутових споживачів. ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» як постачальник газу для населення зі спеціальними обов’язками, не може вчасно розрахуватися за поставлений газ. Відповідно до постанови КМУ від 19.10.2018 № 867 «Про затвердження Положення про покладання спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу», умовою гарантованих поставок газу населенню є недопущення росту заборгованості «Івано-Франківськгаз Збуту» перед НАК «Нафтогаз України».

Тому, за висновками фахівців, злісним боржникам газопостачальна компанія буде змушена припиняти поставку газу.

Довідково : з початку 2019 року вручено 9,5 тис. попереджень, відключено близько 1,5 тис. абонентів.

Враховуючи викладене, з метою забезпечення належних розрахунків за використаний природний газ виконавчий комітет Бурштинської міської ради просить вчасно сплачувати за спожитий газ для недопущення припинення подачі газу окремим категоріям споживачів, позбавлення субсидій та накладення пені за прострочені платежі.

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено