ВОЄННИЙ СТАН

До уваги керівників підприємств, установ та організацій, голів профспілкових організацій, уповноважених представників трудових колективів міста Бурштин!

До уваги керівників підприємств, установ та організацій, голів профспілкових організацій, уповноважених представників трудових колективів міста Бурштин!

Відповідно до Кодексу законів про працю України, Господарського кодексу України, Закону України «Про колективні договори і угоди», пропонуємо керівникам підприємств, установ, організацій міста усіх форм власності переглянути діючі колективні договори, з врахуванням змін трудового законодавства, або укласти нові, термін дії яких минув, а також укласти колективний договір на тих підприємствах, в яких він відсутній.

Колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності і господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи (стаття 11 КЗпП України, стаття 2 Закону України «Про колективні договори і угоди», ст.65 Господарського кодексу України).

Слід звернути увагу на те, що колективний договір набирає чинності з дня його підписання представниками сторін юридичної особи, або з дня, зазначеного у колективному договорі.

Реєстрація колективних договорів проводиться відповідно до постанови КМУ від 13.02.2013 №115 «Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів». Колективний договір подається на реєстрацію сторонами, які його підписали, у трьох примірниках (перший, другий і копія). Разом із договором на реєстрацію подаються також усі додатки до нього.

Після закінчення строку дії колективний договір, угода продовжує діяти до того часу, поки сторони не укладуть новий, або не переглянуть чинний. Законодавством не передбачено конкретний термін, на який укладається колективний договір. Цей термін визначається угодою сторін.

Протягом строку дії до колективного договору можуть вноситися зміни і доповнення за взаємною згодою сторін в порядку, визначеному колективним договором. Зміни і доповнення у колективний договір також підлягають повідомній реєстрації.

Звертаємо Вашу увагу, що при розробці колективного договору необхідно дотримуватись мінімальних державних соціальних гарантій, норм трудового законодавства, положень генеральної, галузевих угод (якщо підприємство перебуває у сфері даної угоди). Колективний договір може передбачати додаткові порівняно з чинним законодавством і угодами гарантії, соціально-побутові пільги

Враховуючи зазначене та згідно із нормами законодавства, Міністерство соціальної політики України рекомендує під час ведення колективних переговорів ініціювати включення до колективних договорів, територіальних угод положень щодо:

Соціального захисту ветеранів праці та людей похилого віку відповідно до Закону України “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”;

забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків відповідно до Закону України “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”, зокрема з урахуванням норм статті 18;

профілактика ВІЛ-інфекції/Сніду та туберкульозу у виробничому середовищі та недопущенню випадків дискримінації працівників із такими захворюваннями.

Повідомна реєстрація колективних договорів, змін та доповнень до них проводиться за адресою: 

м.Бурштин, вул.Січових Стрільців,4 – каб.4, тел.44-600.

 Перелік документів, які необхідно надати для отримання послуги:

  1. колективний договір (3 примірника) прошитий, пронумерований, скріплений печаткою та підписом;
  2. копія Протоколу зборів про прийняття колективного договору або витяг з нього;
  3. копія Довідки ЄДРПОУ (Єдиний державний реєстр підприємств, установ та організацій);
  4. лист-прохання про повідомну реєстрацію колективного договору (дані про встановлений на підприємстві, в установі та організації розмір мінімальної заробітної плати; чисельність штатних працівників; наявність або відсутність заборгованості із виплати заробітної плати станом на день реєстрації, )

Відділ соціального захисту населення

Попередній Пам’ятка працівникам та роботодавцям щодо неофіційних трудових відносин

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено