До Дня хіміка

До Дня хіміка

Головне управління статистики інформує. Хімічна галузь є важливою складовою у структурі сучасної економіки Івано-Франківської області. Вона представлена підприємствами з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції, основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів, гумових і пластмасових виробів, якими у 2016р. реалізовано продукції майже на 1,8 млрд.грн або 5% загального обсягу реалізації промисловості області.

Потенціал хімічного та нафтохімічного комплексу Івано-Франківщини формують товариства «Падана Кемікал Компаундс», «Полікем», «Карпатсмоли», «Таркетт Вінісін», «Поліком», «Завод ДК Орісіл», «Завод ТОС «Барва», «Голд Дроп-Україна», Надвірнянська філія ТОВ «Свиспан Лімітед».

У 2016р. вагомою була частка Івано-Франківщини серед регіонів України у випуску окремих видів продукції хімічної та нафтохімічної промисловості, зокрема, з виробництва смол карбамідних, тіокарбамідних, меламінових у первинних формах (близько 40% загальнодержавного обсягу), речовин поверхнево-активних органічних (майже 35%), полімерів вінілхлориду у первинних формах (понад 22%), шин пневматичних гумових з відновленим протектором (17%), фарб та лаків, сикативів готових (6%). Підприємствами хімічного комплексу області виробляються також барвники синтетичні, клеї казеїнові, волокна синтетичні, фарби та лаки на основі акрилових або вінілових полімерів, у водному середовищі, засоби мийні та засоби для чищення, шампуні та засоби для прийняття ванн, вироби для транспортування чи пакування товарів, лінолеум тощо, які широко використовуються в різних сферах діяльності.

Підприємствами галузі за минулий рік було освоєно 42 млн.грн капітальних інвестицій, прийнято в експлуатацію потужності з виробництва продуктів хімічних різних технічного призначення на 3,6 тис.т.

Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) в підприємствах з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції станом на 31 грудня 2016р. склав 186,5 млн.дол. США (30,9% від обсягу залученого іноземного капіталу в промисловість області). Інвестиції надійшли від іноземних партнерів із Нідерландів, Кіпру, Італії, Польщі, Німеччини та Норвеґії.

На підприємствах хімічної та нафтохімічної промисловості зайнято майже 3,4 тис. осіб або 7,7%, зайнятих у промисловості області. За 2016р. середньомісячна заробітна плата штатних працівників галузі зросла у порівнянні з попереднім роком на 21,9% і склала 5194 грн, що на 23,6% перевищує середній розмір заробітної плати в економіці області та на 6,8% – у переробній промисловості.

Довідково: згідно з Указом Президента України від 7 травня 1994р. щорічно в останню неділю травня відзначається День працівників хімічної та нафтохімічної промисловості.

Головне управління статистики в Івано-Франківській області
Опубліковано 29.05.2017 року

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено