День енергоефективності – третій день ХІІІ Українського муніципального форуму

День енергоефективності – третій день ХІІІ Українського муніципального форуму

Сьогодні, 20 вересня, на Форумі День енергоефективності. Захід проводиться в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією та Радою голів ОСББ.
Головні теми засідання – проблеми реформування ЖКГ, співпраця ОСББ з органами місцевого самоврядування, енергоефективність у житловому секторі,  теплопостачанні, водоканалізаційному господарстві, участь управителів будинків у реалізації програм енергозбереження.
Відкрив роботу Дня енергоефективності та привітав учасників Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан. Він розповів про проблемні питання житлово-комунальної галузі, котрі необхідно терміново вирішити. Зокрема, це погашення заборгованості по субсидіям, спрямування 5 млрд. грн. на погашення різниці в тарифах тощо. “Наше завдання – напрацювати дорожню карту реформування житлово-комунальної галузі з акцентом на енергоефективність”, – зазначив Олександр Слобожан.
Окрему увагу він приділив проблемі, що виникла у зв’язку з набранням чинності з 2 серпня цього року закону «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», який встановлює засади проведення Антимонопольним комітетом моніторингу державної допомоги суб’єктам господарювання. Зокрема, закон передбачає, що допомога за рахунок місцевих ресурсів, тобто місцевих бюджетів також підлягає перевірці, яка може тривати до 9 місяців. «Такий підхід не узгоджується із суттю та фундаментальними принципами місцевого самоврядування», – зазначив Олександр Слобожан. Він розповів, що у Верховній раді зареєстрований законопроект внесення змін до Закону України “Про державну допомогу суб’єктам господарювання” (щодо додержання принципів місцевого самоврядування) (№7073), яким пропонується виключити з закону про державну допомогу суб’єктам господарювання всі згадки про надання допомоги за рахунок місцевих ресурсів.
  

Перед учасниками Форуму виступив Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук. Він розповів про державну політику в сфері енергоефективності та відновлювальної енегретики. “Головне завдання – забезпечити енергетичну безпеку і перехід до енергоефективного та енергоощадного використання та споживання енергоресурсів із впровадженням інноваційних технологій”, – зазначив Сергій Савчук. Він відповів на запитання учасників Українського муніципального форуму щодо програми “теплих кредитів”. Окрему увагу було приділено впровадженню енергосервісу у бюджетній сфері.

 
Керівник напрямку комунікацій проекту IFC «Енергоефективність у житловому секторі України» Юлія Пушко розповіла присутнім про Проект Енергоефективності у житловому секторі України, мета якого – створення прозорого ринку житлово-комунальних послуг з чітко окресленим клієнтом. «Люди мають самостійно вирішувати у кого купляти послуги. Зараз цього нема, але клієнт вже окреслений і це – багатоквартирний будинок», – зазначила Юлія Пушко. Вона акцентувала увагу на тому, що за останній час було прийнято багато законодавчих ініціатив, які наближують Україну до утворення ринку житлово-комунальних послуг, однак зв’язуючим елементом, який відрегулює відносини між клієнтом та постачальником є законопроект про Фонд енергоефективності і його необхідно прийняти. Виступаюча зазначила, що він має забезпечити механізм залучення інвестицій Європейського Союзу, однак ці кошти можна буде спрямувати тільки для ОСББ. «Отож, головний меседж для мерів, який я маю – стимулювати створення ОСББ у ваших містах», – сказала вона.
Окрім того, Юлія Пушко розповіла про те, що зараз розробляються механізми фінансування заходів з енергоефективності у бюджетних установах та інструмент кредитування для міст у гривні.
 
Про співпрацю ОСББ з органами місцевого самоврядування розповіла Президент Громадської організації «Всеукраїнська рада голів ОСББ» Наталія Олійник. Вона зазначила, що зараз у чотирнадцяти регіонах України існують представництва організації, яку вона очолює, зокрема, у Волинській, Сумській, Рівненській, Донецькій, Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Миколаївській, Черкаській, Львівській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Тернопільський та Херсонській областях, куди можна звернутися з питаннями, які стосуються утворення та діяльності ОСББ.
Наталія Олійник також розповіла про діяльність Громадської  організації «Всеукраїнська рада голів ОСББ», яка полягає у підтримці створення та діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та їх асоціацій, підготовці пропозицій щодо удосконалення законодавства житлової сфери, представленні інтересів представників ОСББ, сприянні обміну досвідом та навчанні представників влади, ЗМІ, співвласників багатоквартирних будинків щодо реформування житлової сфери.
 

У своїй доповіді президент Міжгалузевої асоціації «УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» Арсеній Блащук акцентував на усуненні бар’єрів, забезпеченні прозорості та впровадженні енергоефективності в сфері теплопостачання. «Критичне становище теплопостачальних підприємств додатково погіршується дією економічно необґрунтованих тарифів на теплову енергію, які не покривають фактичні витрати на виробництво теплової енергії», – зазначив він. Арсеній Блащук запропонував передбачити в Державному бюджеті на 2018 рік кошти на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, що виникла в 2016 та 2017 роках. За його словами, необхідно спростити порядок та процедуру встановлення тарифів, застосувавши стимулююче тарифоутворення. Крім того, Арсеній Блащук наголосив на необхідності погашення заборгованості держави з пільг та субсидій, а також проведенні монетизації пільг та субсидій, що надаються населенню.

Директор з міжнародних зв’язків, роботи з громадськими організаціями та проведення заходів Всеукраїнської асоціації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства Асоціація «Укрводоканалекологія» Юрій Жерліцин наголосив, що «ресурсозбереження та якісне водозабезпечення – стратегічний напрямок розвитку водопровідно-каналізаційного господарства України». Він підкреслив, що підприємств водопровідно-каналізаційного господарства готові впроваджувати і впроваджують  енергоефективні заходи. «Але цьому заважає недосконала нормативно-правова база, заполітизована та недосканала тарифна політика, а також відсутність працюючих механізмів для залучення інвестицій та кредитування», – зазначив Юрій Жерліцин.

Опубліковано 20.09.2017 року

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено