Делегація з міста Бурштина взяла участь у перепохованні останків 134-х жертв комуністичного терору в м.Івано-Франківськ.

Делегація з міста Бурштина взяла участь у перепохованні останків 134-х жертв комуністичного терору в м.Івано-Франківськ.

24 березня 2018 року делегація міста Бурштина вшанували жертв комуністичного терору у меморіальному комплексі «Дем’янів Лаз» поблизу Івано-Франківська.

Нагадаємо, 14 серпня минулого року працівниками КП «Пам’ять» у Івано-Франківську на вулиці Ленкавського було виявлено масове поховання жертв терору НКВС 1939-1941 років.

Тіла були скидані у три неглибокі траншеї. В похованні виявлено 134 скелетованих трупів людей, з яких 2 скелети мають ознаки дитячих. Скелети 70 трупів людей відносяться до осіб чоловічої статі, кістки 53 скелетованих трупів – до осіб жіночої статі. До дев’яти скелетів стать не встановлена в зв’язку з масивними пошкодженнями черепів та інших кісток скелетів. Більшість в’язнів була привезена з тюрми НКВС м. Станіслава, що знаходилася на вулиці Бєлінського (тепер Сахарова). На останках жертв збереглися сліди одягу та взуття.

За словами експертів, смерть людей наступала як від вогнепальних поранень голови з пошкодженнями головного мозку так і від масивних пошкоджень голови тупими твердими предметами з руйнуванням склепіння черепа, основи черепа і травматичного пошкодження головного мозку.

Напередодні священнослужителі відправили поминальну панахиду. Сьогодні ж знайдені останки знайшли спочинок у місці, де покояться українці, які були знищені радянським окупаційним режимом через любов до рідної землі.

Попередній Роздрібна торгівля області у січні–лютому 2018 року

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

Понеділок – четвер: 08:00 – 17:15
П’ятниця: 08:00 – 16:00
Обідня перерва: 12:00 – 13:00
Субота – неділя: вихідний

В розробці

Бурштинська міська рада © 2021. Всі права захищено