Декларуємо субсидії відповідально

Декларуємо субсидії відповідально

Програма житлових субсидій є механізмом соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги.
Право на отримання житлових субсидій мають домогосподарства, в яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг, виходячи із соціальної норми житла  та соціальних нормативів користування послугами з урахуванням пільг перевищують розмір визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу. Обов’язковий платіж розраховується індивідуально для кожного домогосподарства і залежить від середньомісячного сукупного доходу на одного члена домогосподарства.
Протягом останнього часу Урядом було внесено ряд змін до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848, в частині спрощення і удосконалення порядку надання житлових субсидій.
До таких змін належить:
– запровадження принципу призначення субсидії на підставі задекларованих даних заявником;
– скасування обмежень щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій, а саме: не береться до уваги наявність у власності двох житлових приміщень, наявність у власності двох автомобілів, здача в найм житлового приміщення.
Проте, відповідно до підп.5 п.5 Положення субсидія не призначається, якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначення субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку, або оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.
Крім того, абзацом 12 п.14 Положення визначено, що громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, (орендарі – про осіб, які фактично проживають), про зміну їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, купівлю товарів або оплату послуг на суму понад 50 тис. гривень, шляхом подання відповідних документів.
Абзацом 8 п.20 Положення передбачено, що сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомленням громадянином про зміни, зазначені у пункті 14 цього Положення (вказані вище), повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.
Відділ соціального захисту населення
Опубліковано 22.03.2016 року

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено