ДАБІ запроваджує нові підходи до перевірки дотримання суб’єктами господарювання ліцензійних умов

ДАБІ запроваджує нові підходи до перевірки дотримання суб’єктами господарювання ліцензійних умов

news-image3 березня 2016 р. у приміщенні Державної архітектурно-будівельної інспекції України відбулася виробнича нарада з територіальними органами щодо питань практичної реалізації нових підходів до формування планів перевірок дотримання суб’єктами господарювання ліцензійних умов.

30 грудня 2015 р. Уряд схвалив постанову «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури, яка підлягає ліцензуванню, і визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю)».

Документом затверджуються критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури, яка підлягає ліцензуванню ДАБІ. До таких критерії належать:

– строк провадження будівельної діяльності;

– наявність порушень, пов’язаних з додержанням ліцензійних умов провадження будівельної діяльності;

– категорія складності об’єкта будівництва.

Від ступеня ризику, до якого віднесено суб’єкт господарювання, залежить періодичність перевірок дотримання ним ліцензійних умов, які здійснює ДАБІ. Так, забудовник з високим ступенем ризику перевіряється не частіше одного разу на рік, з середнім – не частіше одного разу на 3 роки, незначним – не частіше одного разу на 5 років.

На виробничій нараді в Держархбудінспекції обговорили низку практичних питань, які дозволять втілити в життя норми урядової постанови.

Зокрема, це питання періодичності здійснення планових заходів щодо перевірок ліцензіатів; оформлення документів за результатами перевірок; виконавської дисципліни.

Реалізація таких новацій у сфері ліцензування дозволить гарантувати спроможність забудовників зводити технічно складні об’єкти, що убезпечить новобудови від надзвичайних ситуацій. З іншого боку вони дозволять уникнути надмірних ліцензійних перевірок підприємств, які здійснюють будівельні роботи.

 

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Опубліковано 09.03.2016 року

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено