Чи повинна фізична особа пенсіонер сплачувати податок за землю у якої у власності знаходиться присадибна земельна ділянка у розмірі 0,4600 га?

Чи повинна фізична особа пенсіонер сплачувати податок за землю у якої у власності знаходиться присадибна земельна ділянка у розмірі 0,4600 га?

news-imageЗемельні відносини в Україні регулюються Земельним кодексом України від 25.10.2001 № 2768-III (далі – Земельний кодекс), а справляння плати за землю – Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі – ПКУ)).

Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб наведено в статті 281 ПКУ.

Так, від сплати податку звільняються:

– інваліди першої і другої групи (п.п. 281.1.1 п. 281.1 ст. 281 ПКУ);

– фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років

(п.п. 281.1.2 п. 281.1 ст. 281 ПКУ);

– пенсіонери (за віком) (п.п. 281.1.3 п. 281.1 ст. 281 ПКУ);

– ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (п.п. 281.1.4 п. 281.1 ст. 281 ПКУ);

– фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (п.п. 281.1.5 п. 281.1 ст. 281 ПКУ).

Згідно з пунктом 281.2 статті 281 ПКУ звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб пунктом 281.1 статті 281 ПКУ, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

– для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари (п.п. 281.2.1 п. 281.2 ст. 281 ПКУ);

– для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара (п.п. 281.2.2 п. 281.2 ст. 281 ПКУ);

–  для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара (п.п. 281.2.3 п. 281.2 ст. 281 ПКУ);

–  для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара (п.п. 281.2.4 п. 281.2 ст. 281 ПКУ);

–  для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара (п.п. 281.2.5 п. 281.2 ст. 281 ПКУ).

Враховуючи вказане, пільговими категоріями громадян не справляється плата за земельну ділянку в межах граничних норм, при цьому податок нараховується зазначеним громадянам тільки за площу земельної ділянки, яка перевищує встановлені межі граничних норм.

 

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Опубліковано 30.03.2016 року

Попередній Стан виплати заробітної плати на 1 березня 2016 року

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

Понеділок – четвер: 08:00 – 17:15
П’ятниця: 08:00 – 16:00
Обідня перерва: 12:00 – 13:00
Субота – неділя: вихідний

В розробці

Бурштинська міська рада © 2021. Всі права захищено