ВОЄННИЙ СТАН

Чи необхідно проходити ВЛК при знятті з обліку у військоматі у зв’язку зі зміною місця проживання

Чи необхідно проходити ВЛК при знятті з обліку у військоматі у зв’язку зі зміною місця проживання

Пунктом 3.2. Положення про ВЛК ( розділу 3 який регулює порядок медичного огляду військовозобовязаних як в мирний так і в воєнний час)  передбачає, що повторний медичний огляд військовозобов’язаних, які перебувають у запасі 1 і 2 розрядів, раніше визнаних придатними до військової служби або непридатними до військової служби в мирний час за станом здоров’я, а також військовозобов’язаних плавскладу ВМС Збройних Сил України проводиться один раз на 5 років ВЛК військових комісаріатів, а льотного складу – ЛЛК військових комісаріатів.

При цьому, прямої норми яка б зазначала що висновок ВЛК дійсний 5 років теж немає.

Щодо визнання обмежено придатних, то  підпунктом “г” п. 20.3.  розділу 20 Положення про ВЛК передбачено про те, що особи визнані “обмежено придатними”  можуть бути переоглянуті госпітальними (гарнізонними) ВЛК ВМКЦ, але не раніше ніж через 3 роки після прийняття постанови про обмежену придатність до військової служби. При цьому, в Положенні не зазначено, що цей пункт  розділу (або сам розділ) не застосовується під час дії правового режиму воєнного стану.

Тобто, можуть  бути переоглянуті але не раніше ніж через 3 роки.

Крім того, Положенням не зазначено, що ВЛК особа має проходити кожний рік у разі введення воєнного стану, а також не передбачено, що висновок ВЛК діє тільки 1 рік ( крім  військовослужбовців, відносно них діє 1 рік  згідно п. 22.12)

Таким чином, прямої норми, яка б передбачала обов’язок проходити кожний рік ВЛК , немає (навіть в воєнний час).

При цьому, військомати  обгрунтовують обов’язок проходження ВЛК правилами військового обліку призовників та військовозобовязаних, наступними положеннями:

Додатку 1 Правил військового обліку призовників і військовозобов’язаних, згідно до якого Призовники і військовозобов’язані повинні проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Згідно з ч. 3 ст. 37 ЗУ “Про військовий обов’язок і військову службу”,  призовники, військовозобов’язані та резервісти після прибуття до нового місця проживання зобов’язані в семиденний строк стати на військовий облік та не раніше ніж за три дні до вибуття з місця проживання знятися із зазначеного обліку.

Тобто, обов’язок знятися з обліку до вибуття з місця проживання та стати на військовий облік за новим місцем проживання прямо передбачений законодавством.

При цьому, сама процедура зняття з обліку не передбачає необхідність проходження ВЛК.

Проте, п. 18 Правил військового обліку зазначає, що взяттю на військовий облік військовозобов’язаних державними органами, підприємствами, установами та організаціями підлягають:

-громадяни, придатні за станом здоров’я до проходження військової служби в мирний або воєнний час, які не досягли граничного віку перебування в запасі Збройних Сил.

Тож логічно, що при взятті на облік громадянин має бути визнаний придатним до військової служби,  а відповідно, придатність до служби визначається тільки комісією ВЛК.  Тобто, проходити ВЛК особи мають у разі взяття на облік за новим місцем проживання. При знятті з обліку проходити ВЛК правилами не передбачено.

Дана консультація носить інформаційний характер.

Якщо Ваші права порушені необхідно негайно звернутися по безоплатну правову допомогу до сектору Бурштинське бюро правової допомоги Калуського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: вул. Коновальця 2, (1 поверх), м. Бурштин, 77111 або за номером тел. 03438 44015

 

Сектор  «Бурштинське бюро правової допомоги» Калуського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Попередній До уваги керівників установ і суб’єктів господарювання! Запроваджується режим економії електроенергії!

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено