ВОЄННИЙ СТАН

Бурштинці вшанували пам’ять жертв голодомору

Бурштинці вшанували пам’ять жертв голодомору

Щорічно, в Україні в четверту суботу листопада вшановують День пам’яті жертв Голодомору.

Бурштинці у цей особливий день зібрались на спільну молитву у храмі святого Йосафата, аби віддати шану та щиру молитву кожній невинній душі, яка стала жертвою страшного комуністичного режиму.

У цей день в нашому місті обмежено проведення розважальних заходів, приспущені Державні прапори і громада вшановує пам’ять про загиблих хвилиною мовчання, покладанням лампадок до хрестів, пам’ятних знаків жертвам голодоморів.

Після панахиди усі присутні запалили свічки-лампадки, як символ вічного життя. Під керівництвом декана бурштинського деканату УГКЦ отця Дмитра Шмігеля від храму рушила хода, яка нагадувала кожному зустрічному про особливість суботнього надвечір’я, про свічку, яку мали б запалити у кожній домівці, бо ми пам’ятаємо і ніколи не забудемо свого трагічного минулого.

Біля пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку із свічок було сформовано хрест із лампадок, який символічно освітив шлях тисячам душ, які стали жертвами голодомору. Далі відбувся вечір-реквієм. Багато глибоких та змістовних слів було сказано ведучими, основним був заклик довічно пам’ятати про закатованих. Масштаби трагедії важко оцінити. Голодомор назавжди змінив хід історії українського народу. Він став одним із найважчих випробувань, що випали на нашу долю.

До слова було запрошено декана бурштинського деканату УГКЦ отця Дмитра Шмігеля, який закликав громадян бути не байдужим до цієї трагічної дати в історії українського народу, пам’ятати страшні випробовування, які випали на долю нашого народу та цінувати прості житейські блага, які ми сьогодні маємо.

Хвилиною мовчання та горінням свічок згадали закатованих голодом жертв геноциду українського народу жителі Бурштина.

По закінченні мітингу-пам’яті присутні були запрошені на перегляд історичного фільму «Гіркі жнива» (2017), показ якого відбувся наступного дня в БК ім. Т.Шевченка.

Протягом листопада у школах, бібліотеках та музеях організовано й проведено низку уроків для учнівської молоді, громадськості. Виставки фотоматеріалів, архівних документів, перегляд відеофільмів, свідчень очевидців голодоморів, представлено для учнівської аудиторії для вшанування вічної світлої пам’яті жертв страшних подій в Україні.

Організаційний відділ
Опубліковано 27.11.2017 року

Попередній Про промислове виробництво в Івано-Франківській області у січні–жовтні 2017 року

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено