Бурштинці вшанували пам’ять жертв голодомору

Бурштинці вшанували пам’ять жертв голодомору

Щорічно, в Україні в четверту суботу листопада вшановують День пам’яті жертв Голодомору.

У цей день в нашому місті обмежено проведення розважальних заходів, приспущені Державні прапори і громада вшановує пам’ять про загиблих хвилиною мовчання, покладанням лампадок до хрестів, пам’ятних знаків жертвам голодоморів.

Учасники заходу в Бурштині зібралися біля каплиці Пресвятої Богородиці у меморіальному сквері «Загиблих воїнів», що у старій частині міста, щоб вшанувати пам’ять жертв голодомору.

Біля каплиці Пресвятої Богородиці із свічок було сформовано хрест із лампадок, який символічно освітив шлях тисячам душ, які стали жертвами голодомору. Далі священики провели молебень на честь загиблих під час Голодоморів, які стали справжнім геноцидом українського народу. Багато глибоких та змістовних слів було сказано ведучими, основним був заклик довічно пам’ятати про закатованих.

А о 16:00 год.  в рамках міжнародної акції відбулася загальнонаціональна хвилина мовчання та загальноміська акція «Запали свічку». У ній взяли участь представники органів місцевого самоврядування, політичних партій, громадських організацій, військовослужбовці, молодь та усі жителі міста.

По закінченні мітингу-пам’яті присутні були запрошені на тематичну виставу «Останнє кохання» в БК ім. Т.Шевченка.

Протягом листопада у школах, бібліотеках та музеях організовано й проведено низку уроків-реквіємів для учнівської молоді, громадськості. Виставки фотоматеріалів, архівних документів, перегляд відеофільмів, свідчень очевидців голодоморів, представлено для учнівської аудиторії для вшанування вічної світлої пам’яті жертв страшних подій в Україні.

Попередній Протидія домашньому насильству.

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено