ВОЄННИЙ СТАН

Бурштинська міська рада один із лідерів у рейтингу прозорості від всеукраїнської Коаліції “Прозорі Ради”

Бурштинська міська рада один із лідерів у рейтингу прозорості від всеукраїнської Коаліції “Прозорі Ради”

11 квітня 2019 року відбувся круглий стіл за участю керівництва міської ради, юридичного, фінансовго, організаційного відділів, під час якого представники Всеукраїнської Коаліції “Прозорі ради” презентували результати громадського контролю прозорості роботи Бурштинської міської ради.

Серед 16-ти місцевих рад Івано-Франківської, Полтавської, Рівненської та Чернігівської областей, Бурштинська міська рада посіла друге місце із показником 72,6 %. В свою чергу, якщо розподілити рейтинг на обласні та міські ради, то поміж міських рад Бурштинська займає перше місце.

В Івано-Франківській області коаліція досліджувала роботу Коломийської, Бурштинської, Івано-Франківської міських рад та Івано-Франківської обласної ради. Зокрема, експерти проаналізували рівень імплементації місцевими радами інструментів громадського контролю та участі громадян в процесі прийняття рішень. Загалом, чи закріплені вони в нормативно-правових актах рад, як виконуються на практиці та наскільки зручні у користуванні.

Сьогодні члени коаліція “Прозорі ради” презентували результати громадського контролю прозорості роботи Бурштинської міської ради під час круглого столу з керівництвом ради.

У своїх рекомендаціях представники коаліції пропонують керівництву, апарату та депутатам Бурштинської міської ради доопрацювати закріплений в нормативно-правових актах механізм запобігання та врегулювання конфлікту інтересів в раді, належним чином закріпити порядок оприлюднення рішень виконавчого комітету ради, запровадити практику оприлюднення протоколів, висновків та рекомендацій депутатських комісій та закріпити механізм їх оприлюднення у нормативних актах ради.

Також представники коаліції рекомендують запровадити практику публікації на офіційному сайті ради інформації про порядок подачі мешканцями місцевих ініціатив,  пропонують визначити порядок оприлюднення звітів депутатів та запровадити практику анонсування на сайті ради дати, місця і час звітування депутатів перед виборцями на відкритих зустрічах.

Довідково: у квітні 2015 року було створено Всеукраїнську Коаліцію “Прозорі Ради”, метою якої є підвищення прозорості місцевих рад в України, що сприятиме зменшенню корупційних ризиків в їх роботі та забезпечить реалізацію права громадян на контроль влади.

Протягом 2015-2017 років  Коаліція “Прозорі Ради” охопила своєю діяльністю 76 органів місцевого самоврядування у Вінницькій, Закарпатській, Запорізькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Одеській, Хмельницькій, Рівненській, Тернопільській, Черкаській, та Чернігівській областях. За цей час Коаліції “Прозорі Ради”  вдалося підвищити середній рівень імплементації місцевими радами інструментів громадського контролю та участі громадян в процесі прийняття рішень з 12% до 76%.

 

Попередній У Бурштині відбувся міжнародний науково-методичний семінар «Нова Українська школа: співпраця закладів середньої та вищої освіти, як підґрунтя підвищення якості професійної підготовки учителів»

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено