ВОЄННИЙ СТАН

Бурштин відзначив День матері урочисто та з душею

Бурштин відзначив День матері урочисто та з душею

13 травня у місті Бурштин відзначили День матері. До свята в рамках Програми соціального партнерства компанії ДТЕК і проекту «Бурштин – місто доброї енергії» в місті відбувся етнокультурний фестиваль «Сяйво. Коло серця» за підтримки Бурштинська ТЕС, Бурштинської міської ради  та АМЕР м. Бурштин.

Реалізовували фестиваль ГО  «РУХ Етнодрайв», котрі займаються цим вже протягом 6 років. Зазвичай це події, які відбуваються 2 рази на рік – взимку і влітку. Чудовим, життєрадісним та веселим був наш  етнокультурний фестиваль наповнений музикою та майстер-класами для гостей та жителів міста. Фестиваль включив у себе майстер-класи з народних традицій, барабанне коло – це методика, яка об’єднує людей через гру на барабанах, це міжнародний метод зняття стресу. Також пройшов плейбек-театр – це театр, що дозволяє виявити свої емоції, зняти стрес, який проявляє сучасні тенденції в театральному світі. Відповідно до програми фестивалю в місті проходили:

Майстер-клас “Мехенді. Розпис тіла хною” проводила Марія Мехенди, майстриня із м. Дніпро. На майстер-класі учасники дізналися про секрети розпису тіла хною – мистецтво мехенді. І навіть спробували зробити такий малюнок на власних руках або інших частинах тіла. Майстер розповів про сакральне значення символів та допоміг прислухатись до себе, почути щось дійсно важливе для себе саме.

Майстер-клас “Гончарне коло” проводила Валерія Якимович, гончар, вільна художниця, яка запевняє , що на майстер-класі по гончарному мистецтву ми з’єднаємося з землею, яка буде крутитися в наших долонях, перетворюючись на горнятко, вазочку, підсвічник. Під час роботи з глиною підсилюється сенсорність мозку, розвивається уява, приходить розвантаження та релакс.

Майстер-клас “Прикраса з холодної порцеляни” проводила Наталя Гринь, майстриня з м. Дніпро. Досвід роботи більше 7 років. На майстер-класі можна було дізнаєтеся про такий матеріал, як холодна порцеляна, як з ним працювати, які інструменти вам знадобляться для роботи. Також дізнатись, які вироби можна зробити із цього матеріалу. Під час майстер-класу бажаючі мали змогу зробити прикрасу з квітами з холодної порцеляни та забрати собі напам’ять.

Майстер-клас «Плетіння оберегу – мандала» проводила Світлана Лукьянченко, арт-терапевт, організатор фестивалю «Сяйво». На майстер-класі учасники навчились плести незвичні обереги – мандали. Мандала – це сакральний предмет чотирьох – або восьмикінечної форми, який вміли плести індіанці та слов’яни. Мандала служить для гармонізації простору, допомагає людині зосередитися на своїх бажаннях та їхньому втіленні.

Майстер – клас «Захусткована краса” проводила Оксана Рудавська, народна майстриня із Дрогобича, дослідниця етнографічних особливостей жіночих головних уборів. На майстер-класі можна було познайомитися із культурою пов’язування хусток та переміток, плетіння і носіння вінків. Майстриня розказала про звичаї та етнографічні особливості носіння жіночих головних уборів у різних регіонах нашої країни.

Майстер-клас “Карамельне сердечко для моєї матусі” проводила Олена Габайдулина Карамелена, карамел’є, засновниця художньої майстерні карамелі «Карамелена». На майстер-класі учасники спробували разом із майстром створити справжні карамельні шедеври – сердечка. Карамельне сердечко – найкращий солодкий подарунок для ваших матусь.

Усі бажаючі мали змогу прийняти участь у фотоконкурсі до Дня матері, що проходив напередодні. Найкращі (усі) фото були представлені цього дня на фотовиставці, що відбулась на центральній площі міста, де поряд розквітла  фотозона, яка своїм яскравим виглядом закликала матерів із дітьми, немов бджілок, присісти та зробити яскраві фото на пам’ять.

Оригінально висловити любов до найдорожчих матусь діти могли написавши «Лист до матері» на спеціальному стенді.

Маленькі учасники мали змогу написати листи-привітання для своїх матерів та відпустити їх у небо разом з десятками повітряних куль.

Для присутніх також виступив муніципальний оркестр під керівництвом Василя Кузіва.

Також відбувся концерт за участю місцевих колективів, групи “Анестезія” та Руху “Етнодрайв”.

Цього ж дня за ініціативи спортивного клубу з карате-до Клуб карате-до “Воїн”- Voin Dojo керівник Володимир Прокопів, підтримки відділу у справах молоді і спорту Бурштинської міської ради та депутата обласної ради Андрія Іваськіва відбувся майстер-клас із самозахисту для жінок.

Під керівництвом заслуженого працівника фізичної культури і спорту України, доцента кафедри фізичного виховання ЛНУ – Яремчука Юрія Ярославовича було проведено лекцію щодо превентивних заходів сомооборони, а також практичного відточення здобутих навиків. На зевершення заходу кожен з учасників отримав тематичний сувенір та хороший настрій!

Метою цього заходу стало залучення мешканців міста до занять фізичною культурою та спортом, а також прагнення навчити їх бути впевненими у собі та зуміти постояти за себе у будь-якій критичній ситуації.

Організатори сподіваються, що набуті під час майстер-класу вміння, хоч і мінімальні, посилять спроможність людини захистити своє право на особисту недоторканність, приватність, а також вберегти своє життя та здоров’я від протиправних посягань з боку інших осіб.

По завершенні етнофестивалю у ПК Прометей до Дня Матері відбувся святковий концерт «Від тебе мамо в світ ідуть дороги».

До вітального слова та нагородження матерів героїнь почесними грамотами, грошовими винагородами та подарунками були запрошені міський голова Роксолана Джура, заступник міського голови Надія Кицела, депутат обласної ради Андрій Іваськів, депутати міської ради Микола Шкарпович та Ігор Дулик,  помічник депутата Ольга Король.

У цей святковий вечір, матір-неньку  найщирішими словами і талановитими художніми номерами вітали колективи палацу культури.

Згадавши у своїх виступах ніжні мамині руки, її клопітку щоденну працю, ласку та тепло, малеча не могла не викликати радісних сліз у матерів. Дітвора намагалась донести присутнім в залі, що “День матері” для них це — справді свято взаємної  любові і пошани  дітей та матерів.

 

Організаційний відділ

Попередній Інноваційна діяльність промислових підприємств міст та районів області у 2017 році

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено