ВОЄННИЙ СТАН

Будьте обережні під час експлуатації газових приладів!

Будьте обережні під час експлуатації газових приладів!

Щорічно, взимку на Прикарпатті зростає кількість нещасних випадків, спричинених необережним поводженням громадян з опалювальними системами, газовими приладами, в непоодиноких випадках – з трагічними наслідками. Як свідчать конкретні факти, у більшості випадків до отруєння людей чадним газом призводить несправність газових опалювальних приладів в помешканнях громадян чи недотримання правил безпеки під час їх експлуатації з боку самих домогосподарів.

Чадний газ – це продукт неповного згорання різних видів палива, деревини, сміття, тощо. Цей газ не має запаху, безбарвний, тому його неможливо відчути. Чадний газ легший за повітря і тому підіймається вгору. Він зустрічається всюди, де є спалювання палива, погана робота витяжок, забиті димарі.

Як розпізнати небезпечну кількість чадного газу та запобігти отруєнню?

Завжди треба бути насторожі у замкнених, погано непровітрюваних приміщеннях, які опалюють автономно або де відкрите полум’я використовують для виробничих потреб. Там про чадний газ можуть свідчити кіптява, задимленість, жовте полум’я паяльників. Мають насторожити погіршення світлового та кольорового сприйняття (0,005% СО), гостроти слуху, головний біль і відчуття тиску на лоб, зниження працездатності. Сильний головний біль, слабкість, запаморочення, туман перед очима, нудота – ознаки небезпечної концентрації отрути (0,06% СО). За підвищення вмісту чадного газу людина може загинути.

Якщо відчули запах газу в приміщенні:

  • негайно перекривайте вентилі на газовому приладі й крани подачі газу перед ними
  • повідомте і виведіть людей із загазованих та сусідніх приміщень
  • організуйте провітрювання приміщень, відчиніть вікна та двері
  • викличте аварійну службу газу за телефоном «104»
  • не вмикайте електричні прилади, не користуйтеся сірниками та запальничками, адже навіть випадкова іскра може привести до вибуху

Головний спеціаліст з надзвичайних ситуацій Олександр Іваськевич

 

 

Попередній Бурштинська Розколяда – 2020 (фото)

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено