Безбар’єрність на практиці: проєкти «Громади своїми руками» в Бурштині

Безбар’єрність на практиці: проєкти «Громади своїми руками» в Бурштині

У Бурштинській ОТГ завдяки конкурсу міні-грантів «Громада своїми руками» з’явилися вже декілька проєктів з елементами безбар’єрності та інклюзії. Серед них – інклюзивна спортивно-ігрова кімната «Мрія кожного» в Бурштинській гімназії №1 та кабінет здоров’я в Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Довір᾿я».

Інклюзивна спортивно-ігрова кімната – це приміщення для реабілітаційних занять, зняття стресу і відновлення сил. Вона облаштована масажними килимками, спортивним інвентарем, пуфами, драбинкою з обладнанням для пресу та спини та цікавими ілюстраціями. Ця кімната  допомагає дітям зміцнити здоров’я відповідно до реабілітаційної програми, повернути душевну рівновагу, нормалізувати нервову систему.

Схоже місце облаштоване й у реабілітаційному центрі «Довір᾿я», однак в 2021 році працівники центру спрямували свої сили та виграли грант від ДТЕК на закупівлю медичного обладнання для своїх вихованців. Тут і шафа для медикаментів, і медичні ваги, кушетка, шведська стінка, дошка Євмінова, килими, балансири, експандери, комплекс для дітей «Балансуючий шлях» та багато іншого. Все для можливості повноцінної реабілітації вихованців закладу.

«Ми дуже раді, що маємо таку можливість від компанії ДТЕК розвивати наш реабілітаційний центр. За останні роки для наших вихованців вдалося провести ремонти приміщення та фасаду, облаштувати тераси і зручний павільйон, встановити інклюзивний майданчик та сухий басейн. Системна підтримка компанії дає свої результати, адже щороку ми подаємо заявки на конкурс грантів «Громада своїми руками» та продовжуємо допомагати дітям з інвалідністю. Тепер тут функціонує кімната з відновлення сенсорних відчуттів та стало доступне обладнання для щоденних медичних оглядів», – коментує Марія Оршуляк, директорка Центру «Довір’я».

ДТЕК Енерго піклується про майбутнє Бурштинської громади, тому дев’ять років поспіль компанія допомагає втілювати в життя проєкти, які особисто ініціюють мешканці громади. За ці роки вже було створено понад 150 соціально значущих об’єктів. Це десятки дитячих і спортивних майданчиків, благоустрій парків, скверів та інших зон відпочинку, оновлення шкільних класів, оснащення кабінетів для дітей з інвалідністю.

«ДТЕК розділяє цінності суспільства і активно впроваджує принципи інклюзивності та безбар’єрності як всередині компанії, так і для наших клієнтів. Особливістю нашого підходу є також поширення відповідальності і на громади, в яких діє наш бізнес. Як приклад, цього року в конкурсі грантів «Громада своїми руками» ДТЕК зробив особливий акцент на безбар’єрних та інклюзивних проєктах, і сотні проєктів, ініційованих волонтерами в регіонах, отримали наше фінансування. Показовим є місто Бурштин, адже у ньому ДТЕК системно допомагає громаді формувати безбар’єрне середовище. Так, саме спільними зусиллями бізнесу, громади і влади вдалось значно покращити рівень соціалізації людей з інвалідністю в Центрі «Довір’я», вихованці якого отримують різноманітні соціальні послуги і відчувають себе частиною громади», – повідомила Олена Семич, директорка з персоналу, соціального розвитку та екології ДТЕК.

 

Днями бурштинські проєкти відвідали уповноважена з питань безбар’єрності офісу президента України Тетяна Ломакіна, народний депутат України Олена Вінтоняк та заступник голови Івано-Франківської ОДА Людмила Сірко. Тут вони мали змогу не лише побачити реальні реалізовані проєкти, а й поспілкуватись з вихованцями Центру «Довір’я», персоналом Центру та гімназії, а також із священниками, які займаються з дітьми у «Довір’ї». Додатково гості відвідали благодійну столову «Карітас» та міський Центр громадської активності, де кожен житель може долучитися до покращення Бурштинської громади.

Нагадаємо, що в 2021 році у конкурсі грантів «Громада своїми руками» від компанії ДТЕК взяли участь 32 громади в 11 областях України. Компанія отримала 667 конкурсних заявок, з яких конкурсна комісія проєкту в кожній окремій громаді вибрала переможців. Проєкт «Громада своїми руками» трансформувався після приєднання компанії ДТЕК до ініціативи «Бізнес без бар’єрів». Принципи безбар’єрності стали частиною 60% програм і ініціатив, які направляли громади і волонтери на конкурс.

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено