ВОЄННИЙ СТАН

304 млн грн екологічного податку сплатила ДТЕК Бурштинська ТЕС у 2016 році

304 млн грн екологічного податку сплатила ДТЕК Бурштинська ТЕС у 2016 році

Бурштин, Івано-Франківська обл., 9 грудня 2016

ДТЕК Бурштинська ТЕС виконала свої поточні зобов’язання по виплаті екологічного податку.  Станом на грудень 2016 року ДТЕК Буршинська ТЕС повністю сплатила екологічний податок та перерахувала в бюджети різного рівня з початку року 304 млн грн. А починаючи з 2012 року, з часу приватизації, сума екологічних податків сягнула більше 1 млрд  грн. До бюджетів Івано-Франківської області та Галицького району надходить від 50 до 80% цієї суми щорічно, згідно українського законодавства.

«Всього з 2012 року Бурштинська ТЕС сплатила в державний і регіональні бюджети більше 1 млрд гривень екологічного податку. У відповідності з Законом України ««Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо цільового спрямування екологічного податку» кошти місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища можуть використовуватися тільки для фінансування природоохоронних заходів. Завдяки екологічним коштам, які компанія перерахувала у вигляді екоподатку, місцеві бюджети мають реальну можливість покращувати екологічний стану довкілля в регіоні, – говорить Богдан Гетьман, головний інженер ДТЕК Бурштинської ТЕС. – Крім екологічного податку, 120 млн грн ДТЕК інвестував в установку сучасних потужних електрофільтрів на двох енергоблоках Бурштинської ТЕС. В найближчих планах є реконструкція енергоблоку №10, в рамках якого також буде встановлено новий електрофільтр європейського стандарту».

Екологічна ситуація в зоні впливу ДТЕК Бурштинскої ТЕС почала покращуватись після 2012 року, коли були отримані перші результати екологічної модернізації. Завдяки заміні електрофільтрів на двох енергоблоках ДТЕК Бурштинської ТЕС концентрація викидів твердих частинок в атмосферне повітря зменшились у 29 разів безпосередньо на кожному з двох оновлених енергоблоків. Державною екологічною інспекцією Івано-Франківської області, щорічно проводяться перевірки дотримання підприємством вимог природоохоронного законодавства. В процесі перевірок, лабораторією екологічної інспекції, проводиться контроль викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від котлоагрегатів електростанції. Перевищень дозволених нормативів викидів під час останніх перевірок не було.

ДТЕК Бурштинська ТЕС одна з найпотужніших електростанцій в Україні, котрій вже більше 50 років. Від  її надійної роботи залежить  енергопостачання трьох мільйонів українців, що проживають у Івано-Франківській, Львівській та Закарпатській областях.

Нагадаємо, що борг ДП «Енергоринок» станом на 1 листопада за вже вироблену електричну енергію перед  трьома станціями ПАТ «ДТЕК Західенерго» становить більше 2,5 млрд грн., з них майже 1,5 млрд грн – це борг перед Бурштинською ТЕС.

Довідка

ДТЕК Енерго – операційна компанія, що відповідає за видобуток вугілля, генерацію та дистрибуцію електроенергії в структурі енергетичного холдингу ДТЕК. В. о. генерального директора ДТЕК Енерго – Дмитро Сахарук.

У портфель активів з вуглевидобутку, теплової енергетики й дистрибуції входять 31 шахта і 13 вуглезбагачувальних фабрик; 10 ТЕС і 2 ТЕЦ загальною встановленою потужністю понад 18 ГВт; 6 підприємств з дистрибуції електроенергії, які обслуговують 4,4 млн клієнтів.

ДТЕК – стратегічний холдинг, що здійснює управління операційними компаніями з активами у вуглевидобутку, тепловій енергетиці і дистрибуції, а також в альтернативній енергетиці та у видобутку газу. Чисельність співробітників ДТЕК – 118 тисяч осіб. Входить до складу фінансово-промислової групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ), акціонером якої є Рінат Ахметов. Генеральний директор ДТЕК – Максим Тімченко.

Відпуск електроенергії генеруючими підприємствами ДТЕК у 2015 році склав 38,3 млрд кВт∙год, з яких 634 млн кВт∙год забезпечила ВЕС, передача електроенергії мережами – 45,1 млрд кВт∙год., видобуток вугілля – 28,7 млн тонн, видобуток природного газу – 1,3 млрд куб. м.

Додаткова інформація про компанію: http://www.dtek.com.
Опубліковано 12.12.2016 року

Попередній “Західрембуд” здобув другу перемогу у чемпіонаті області

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Бурштинська міська рада © 2022. Всі права захищено