Програма про дольову участь співвласників у поточному та капітальному ремонтах багатоквартирних будинків

Програма про дольову участь співвласників у поточному та капітальному ремонтах багатоквартирних будинків

Програма про дольову участь співвласників у поточному та капітальному ремонтах багатоквартирних будинків спрямована на підтримання експлуатаційних показників багатоквартирних будинків, заміну, відновлювання та модернізацію конструкцій і обладнання будівель з метою попередження передчасного зносу чи у зв’язку з їх фізичною зношеністю, покращення загального технічного стану будівлі і благоустрою прибудинкової території.

Основними завданнями Програми є:

– підвищення самоорганізації і активності мешканців у напрямку покращення стану багатоквартирних будинків шляхом дольової участі;

– підвищення рівня спільної та особистої відповідальності співвласників за утримання і обслуговування спільного майна;

– реалізації прав та виконання обов’язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання;

– підвищення комфортності умов проживання;

– забезпечення сприяння співвласникам у ремонті та благоустрої спільного майна.


Порядок подання заявки для участі у програмі:

Питання проведення поточного і капітального ремонтів спільного майна багатоквартирного будинку, визначення підрядників для виконання таких робіт та розміру дольової участі співвласників вирішується зборами співвласників багатоквартирного будинку.

Ініціативна група або управитель до дати проведення зборів звертається до суб’єктів господарювання, що виконують відповідні ремонтно-будівельні роботи на предмет визначення обсягів і термінів виконання таких робіт та їх загальну вартість. Дана інформація доводиться до відома співвласників та для визначення ними підрядників на виконання таких робіт.

Обсяг робіт із поточного та капітального ремонту багатоквартирного житлового будинку і його конструктивних елементів, технічних пристроїв, внутрішньобудинкових систем, прибудинкової території та елементів зовнішнього благоустрою визначається в порядку, передбаченому «Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій», затверджених наказом Держкомунгоспу України від 17.05.2005 р. № 76. Також обсяг робіт із поточного та капітального ремонту багатоквартирного будинку формується з урахуванням приписів органів державної влади та місцевого самоврядування.

На збори запрошуються співвласники (їх представники):

– всіх квартир будинку, якщо ремонт стосується загальнобудинкових елементів будинку (даху, фасаду тощо);

– квартир під’їзду, якщо ремонт забезпечить покращення для власників квартир лише одного під’їзду.

На зборах співвласникам доводиться наступна інформація:

– мета проведення зборів та вимоги законодавства до співвласників щодо утримання належного їм майна;

– обґрунтування робіт, які планується провести у їхньому будинку чи під’їзді (характеристика робіт, терміни їх проведення, обсяги, загальна вартість, очікуваний ефект тощо);

– вимоги законодавства і цього Положення та необхідність дольової участі співвласників у співфінансуванні таких робіт, розмір дольової участі.

Рішення зборів співвласників оформляється протоколом, який підписується усіма співвласниками (їх представниками), які взяли участь у зборах.

Ініціативна група, у складі не менше трьох осіб, звертається до міської ради із заявою (додаючи протокол зборів співвласників та документи, що підтверджують вартість робіт) про надання фінансової допомоги шляхом співфінансування робіт з капітального чи поточного ремонту.

На підставі письмового колективного звернення співвласників багатоквартирного будинку (їх представників) протягом 5-ти робочих днів з дня надходження даного звернення комісія зі співфінансування робіт з поточного та капітального ремонтів багатоквартирного будинку приймає рішення та подає його на розгляд міської ради.


Для того, щоб взяти участь у програмі необхідно звернутися до відділу житлово-комунального господарства і обліку комунального майна:

Адреса: м. Бурштин, вул. Січових Стрільців, 4 (адмінприміщення міської ради), 3 поверх, каб. 15

Е-адреса: sektor.gkh.bmr@burshtyn-rada.if.gov.ua

 

 


Переглянути програму на 2021 рік


Поточний та капітальний ремонти фінансуються коштом співвласників шляхом здійснення додаткових внесків через дольову участь. Співвласники можуть залучати інші кошти, незаборонені законом.

Фінансування робіт з проведення поточного та капітального ремонтів в будинку (під’їзді) здійснюється наступним чином:

–  кошти співвласників чи інші джерела, що не суперечать нормам чинного законодавства – не менше 60 % від вартості робіт;

– кошти міського бюджету Бурштинської міської територіальної громади – не більше 40 % від вартості робіт.


Інформація про виконання програми:

 

Попередній Програма співфінансування заходів із заміни вікон та дверей у багатоквартирних будинках м. Бурштин

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

Понеділок – четвер: 08:00 – 17:15
П’ятниця: 08:00 – 16:00
Обідня перерва: 12:00 – 13:00
Субота – неділя: вихідний

В розробці

Бурштинська міська рада © 2021. Всі права захищено