До 1 червня 2021 р. необхідно укласти договір про надання послуг з поводження з побутовими відходами із КП «Житловик»

Бурштинська міська рада повідомляє суб’єктів підприємницької діяльності, власників об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, мешканців територій населених пунктів Бурштинської територіальної громади (що не уклали договір) про необхідність укладення договорів про надання послуг з поводження з побутовими відходами.

Відповідно до частини 2 статті 35-1 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечують роздільне збирання побутових відходів.

Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 17 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» громадяни зобов’язані дотримуватись правил благоустрою територій населених пунктів.

Вимоги щодо санітарного очищення території, зокрема щодо збирання та вивезення побутових відходів, передбачені пунктами 2, 3 розділу VII Типових правил благоустрою території населеного пункту, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.11.2017 № 310.

Згідно з частиною 1 статті 25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживачі зобов’язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку.

Одночасно повідомляємо що відповідно до рішення Бурштинської міської ради від 30.03.2021 № 10/10-21«Про затвердження Протоколу № 1 від 15.03.2021 засідання конкурсної комісії щодо проведення конкурсу надання послуг з вивезення побутових відходів на території Бурштинської міської територіальної громади» виконавцем послуг з вивезення побутових відходів на території Бурштинської міської територіальної громади визначено КП «Житловик».

Тому, Бурштинська міська рада попереджає юридичних та фізичних осіб населених пунктів Бурштинської територіальної громади щодо необхідності до першого червня поточного року укласти договір про надання послуг з поводження з побутовими відходами із надавачем послуг КП «Житловик».

Таким чином, відсутність у фізичної особи, юридичної особи, підприємця договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами є порушенням Законів України «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» та тягне за собою адміністративну відповідальність.

При виявленні фактів порушень, уповноважені на те органи мають право складати протоколи, в яких фіксуватимуться дані порушення і на підставі яких до порушників буде відкриватись адміністративне провадження.

Відповідно до статті 152 Кодексу України «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою, правил благоустрою населених пунктів» порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти (340 грн.) до вісімдесяти (1360 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти (850 грн.)  до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Договір про надання послуг з поводження з побутовими відходами можна укласти в приміщенні КП «Житловик» за адресою: м. Бурштин, вул. В. Стуса, 2, та в приміщеннях рад старостинських округів.

Контактні телефони: 0343844681, 0967305907.

У випадку не підписання договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами з КП «Житловик», після 01 червня 2021 року Ви будете притягнуті до адміністративної відповідальності відповідно до статті 42 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів».

Опубліковано: 07 Квітня 2021 року о 14:02 год.

Залишити відповідь